Національна школа суддів України

Дистанційний курс для суддів “Права людини та охорона довкілля”


Із 2 травня до 1 червня 2018 року буде проходити апробація дистанційного курсу для суддів “Права людини та охорона довкілля”. За сприяння Національної школи суддів України та фінансової підтримки програми USAID ”Нове правосуддя” в рамках проекту “Ефективне правосуддя для захисту довкілля та екологічних прав громадян” цей курс розробила Міжнародна благодійна організація “Екологія-Право-Людина”. У роботі над курсом брали участь досвідчені судді та юристи, використовувалася найактуальніша судова практика. Слід наголосити, що це спеціалізований курс. Після його проходження судді отримають практичний інструмент, який суттєво полегшить їхню роботу в ході розгляду такої категорії справ.

Слухачами курсу будуть 10 суддів, які в тестовому режимі пройдуть навчання. Після проходження курсу суддям буде запропоновано заповнити анкету зворотного зв’язку, узагальнення якої будуть використанні для покращення цього курсу. Надалі курс буде впроваджений у дистанційне навчання для суддів.

У ході проходження дистанційного курсу судді оволодіють новими знаннями й техніками ефективного розгляду справ у сфері охорони довкілля. Слухачі ознайомляться з основними положеннями Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості у процесі прийняття рішень і доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля. Судді отримають інструмент для розгляду судових справ щодо захисту довкілля.

Дистанційний курс буде здійснюватися в рамках реалізації грантового проекту “Ефективне правосуддя для захисту довкілля та екологічних прав громадян”, наданого Програмою реформування сектору юстиції “Нове правосуддя”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Більше про курс:

Тамара Закревська  Zakrevskato@ukr.net