Національна школа суддів України

Мовний етикет та культура мови в діловому спілкуванні

31 січня 2018 року в місті Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить семінар для працівників апаратів місцевих загальних судів на тему: “Ділова українська мова”.

Головними завданнями  семінару є отримання необхідних знань про мовний етикет і культуру мови в діловому спілкуванні, уміння вільно орієнтуватися у граматичних  структурах документування та вдосконалення навичок працівників апаратів судів щодо ведення ділового листування.

У семінарі беруть участь 23 слухачі.

Вітальними словами захід відкрили директор регіонального відділення Володимир Поплавський та заступник директора Алла Баштанник, які ознайомили учасників з метою і регламентом семінару та звернули увагу на необхідність постійного вивчення правил української мови для щоденного використання в роботі працівників апаратів судів.

Для проведення семінару запрошено доцента кафедри української та іноземних мов Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидата філологічних наук Неоніллу Баракатову.

Викладач ознайомить працівників апаратів судів із морфолого-синтаксичною специфікою правничого тексту та розгляне актуальні питання функціонування української мови в офіційно-діловому стилі.

У ході семінару слухачі виконають практичні завдання та обговорять правила вживання мовних конструкцій.

Наприкінці заходу буде проведено експрес-опитування з використанням клікерів, за підсумками якого слухачі отримають фахові поради викладача.

З повними текстом програми підготовки працівників апаратів місцевих загальних судів можна ознайомитися на веб-сайті Національної школи суддів України.