Національна школа суддів України

Обговорення новел адміністративного судочинства

27 лютого 2018 року в місті Дніпрі місцевим регіональним відділенням та відділом підготовки суддів Національної школи суддів України спільно з Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом з метою підвищення рівня кваліфікації суддів окружних та апеляційних адміністративних судів проведено семінар на тему: “Новели адміністративного судочинства України, особливості їх застосування”.

У семінарі взяли участь 30 суддів окружних та апеляційних адміністративних судів.

Вітальними словами семінар відкрили голова Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Анатолій Коршун та директор регіонального відділення Володимир Поплавський, який ознайомив учасників із регламентом заходу та представив викладачів.

Суддя, кандидат юридичних наук Євгенія Жукова розглянула проблемні питання щодо розширення способів судового захисту та засобів доказування в адміністративному процесі та розповіла про механізми забезпечення доказів та позову.

Цікавою і змістовно насиченою була доповідь голови Дніпропетровського окружного адміністративного суду Віктора Олійника (модератор семінару) про строки вчинення процесуальних дій та порядок їх обчислення, про види,  склад, розміри та ефективну компенсацію судових витрат.

Заходи процесуального примусу і забезпечення позову з учасниками семінару розглянула суддя, кандидат юридичних наук Олена Маковська.

Суддя, кандидат юридичних наук Інна Тулянцева зосередила увагу на питанні щодо відкриття провадження в адміністративній справі та порядку підготовки справи до розгляду, а суддя Олена Турова зупинилася на проблемах розгляду справи по суті та на формах адміністративного судочинства (загальне або спрощене провадження).

Питання щодо особливостей розгляду окремих категорій справ обговорила з учасниками суддя Наталія Турлакова, а суддя Світлана Конєва розповіла про зупинення і закриття провадження у справі. 

На порядок врегулювання спору за участі судді звернула увагу суддя Марина Семененко.

Разом зі суддею Наталією Захарчук-Борисенко судді-учасники обговорили   проблемні  питання, які  виникають у судовій практиці при впровадженні “Електронного суду”, а також вчинення процесуальних дій через засоби електронного зв’язку з урахуванням безпеки та ідентифікації.

Практично значущою була лекція судді Андрія Щербака щодо апеляційного і касаційного провадження.

Під час семінару учасники ділилися думками і професійним досвідом та отримали змістовні відповіді на всі свої запитання.

За підсумками семінару було проведено анкетування щодо якості проведення заходу і актуальності тематики.

Повний текст програм семінару розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка суддів”.