Національна школа суддів України

Особливості захисту права власності у світлі застосування практики Європейського суду з прав людини

24 січня 2018 року в місті Дніпрі місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України в межах підготовки суддів окружних загальних судів проведено тренінг на тему: “Захист права власності у світлі статті 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини”.

Вітальними словами тренінг відкрив директор регіонального відділення Володимир Поплавський, який ознайомив суддів з метою, програмою та регламентом заходу, а також представив викладачів і фасилітаторів.

Для проведення тренінгу запрошено суддів Сергія Уханенка (модератор), суддів, кандидатів юридичних наук Ігоря Чайкіна та Ольгу Чайкіну.

Під час тренінгу судді прослухали лекцію щодо змісту та мети статті 1 Першого протоколу до Конвенції, основних принципів, понятійного апарату та критеріїв втручання; обговорили проблемні питання, що виникають у судовій практиці при застосування статті 1 Першого протоколу до Конвенції.

Тренінг проходив із застосуванням міні-лекцій із використанням презентацій Power Point та виконанням суддями-учасниками практичних завдань, побудованих на конкретних справах Європейського суду з прав людини.

Окрім того, учасники пройшли первинне і фінальне тестування за самостійно опрацьованими рішеннями Європейського суду з прав людини. За підсумками кожного із тестувань було проведено модеровану дискусію з елементами експрес-опитування за допомогою клікерів.

Після завершення тренінгу судді-тренери заповнили анкети оцінювання та, з метою зворотного зв’язку, провели анкетне опитування учасників.

Повний текст програми тренінгу розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка суддів”.