Національна школа суддів України

Практичні аспекти організації роботи помічників суддів

4–8 листопада 2019 року в місті Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку помічників суддів і консультантів місцевих загальних та апеляційних судів Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Кіровоградської областей.

Відкрив захід директор Дніпровського регіонального відділення, суддя у відставці, заслужений юрист України Олександр Мартиненко, який представив викладачів та ознайомив з програмою і регламентом підготовки. Заступник директора регіонального відділення, кандидат наук з державного управління Алла Баштанник зазначила, що в межах підготовки буде проведено два тренінги “Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості: нова парадигма кримінального судочинства” і “Особливості розгляду цивільних справ за участі дітей в сімейних правовідносинах”, та побажала слухачам активної участі в обміні досвідом з метою покращення ефективності своєї роботи.

У ході підготовки суддя Максим Таус розповість про застосування норм Конституції України як норм прямої дії під час розгляду справ, зосередить увагу на особливостях кримінального провадження на підставі угод і проблемних питаннях скасування вироку за наслідками невиконання угоди про примирення чи визнання винуватості.

Доцент кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук Ганна Блінова проведе інтерактивну лекцію про виконання вимог Закону України “Про запобігання корупції”, ознайомить учасників підготовки з проблемними питаннями заповнення декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру і особливостями електронного декларування доходів.

Суддя Дмитро Парфьонов зупиниться на проблемах розмежування цивільної, адміністративної та господарської юрисдикцій і правилах визначення підсудності справ, а також обговорить практику розгляду Верховного Суду земельних спорів.

Під час проведення інтерактивної лекції про підготовку цивільних справ до судового розгляду, про вимоги до написання процесуальних документів і про порядок забезпечення доказів суддя Катерина Лукінова проведе аналіз найбільш поширених помилок.

Пізнавальним та актуальним буде виступ судді Ганни Майни щодо загальних правил ведення судового діловодства в місцевих загальних та апеляційних судах, порядку сплати судового збору та перевірки працівниками суду зарахування судового збору до бюджету.

Суддя Олександр Стрельніков розгляне питання забезпечення спеціальної конфіскації заходами кримінально-процесуального характеру і обговорить судову практику про злочини у сфері службової та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг (розділ 17 КК України).

Під час тренінгу “Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості: нова парадигма кримінального судочинства”, який проведуть судді-викладачі (тренери) Максим Таус і Вікторія Березюк, слухачі візьмуть участь у вхідному і вихідному тестуванні, прослухають міні-лекції щодо загальної характеристики злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості, а також виконають практичні завдання.

Тренінг “Особливості розгляду цивільних справ за участі дітей в сімейних правовідносинах” проведуть модератор – суддя у відставці Віра Гайдук, яка зосередить увагу учасників на захисті прав дітей та їх обов’язках і ознайомить з особливостями  розгляду справ щодо визначення місця проживання дитини, та

суддя у відставці Галина Маймур, яка розповість про захист майнових прав дітей і детально зупиниться на процесуальних аспектах розгляду цивільних справ щодо усиновлення.

У ході тренінгу слухачі виконають практичні завдання та обговорять проблемні питання з досвідченими суддями-викладачами.

Повний текст програми підготовки розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка працівників апаратів судів”.