Національна школа суддів України

Розгляд проблемних питань щодо судового розгляду в суді першої інстанції

12–16 лютого 2018 року в місті Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку суддів місцевих загальних судів.

Підготовку проходять 20 суддів місцевих загальних судів  Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Кіровоградської областей.

Відкриваючи захід, директор регіонального відділення Володимир Поплавський ознайомив суддів із програмами підготовки та тренінгів, які буде проведено в межах підготовки суддів.

Під час підготовки керівник Дніпропетровського обласного об’єднання “Адвокат”, член Ради Спілки адвокатів України Світлана Торопчина-Агалакова обговорить із суддями проблему взаємодії судів із засобами масової інформації щодо забезпечення об’єктивного і неупередженого висвітлення діяльності суду.

Суддя у відставці Олексій Осіян висвітлить нові тенденції та особливості застосування Цивільного процесуального кодексу України і застосування цивільного законодавства при розгляді земельних спорів.

Під час обговорення питання щодо принципів верховенства права суддя,  кандидат юридичних наук Оксана Ярешко зупиниться на правових підставах застосування Конвенції та рішень Європейського суду з прав людини при здійсненні правосуддя.

Щодо проблемних питань організації підготовчого судового засідання і застосування практики  Європейського суду з прав людини під час вирішення питання щодо запобіжних заходів розповість суддя Олена Кононенко.

Суддя у відставці Галина Маймур ознайомить із проблемними аспектами забезпечення права на захист у справах про адміністративні правопорушення і практикою Європейського суду з прав людини. 

Головний лікар комунального закладу “Дніпропетровська клінічна психіатрична лікарня” Дніпропетровської обласної ради, кандидат медичних наук, заслужений лікар України Юрій Завалко проведе інтерактивну лекцію щодо особливості проведення судово-психіатричних та судово-психологічних експертиз у кримінальних справах.

Про особливості кримінального провадження на підставі угод та про поняття кримінального провадження на підставі угод розповість завідувач кафедри кримінально-правових дисциплін Дніпропетровського гуманітарного університету, професор кафедри кримінально-правових дисциплін Академії митної служби України, доктор юридичних наук, професор Володимир Тертишник.

Суддя, кандидат юридичних наук Андрій Мазниця під час обговорення теми щодо судового розгляду кримінального провадження в суді першої інстанції детально зупиниться на дотриманні принципів гласності та відкритості судового провадження, принципу змагальності та їх реалізації під час судового процесу.

На актуальні питання застосування трудового законодавства при розгляді цивільних справ зверне увагу суддя Апеляційного суду Дніпропетровської області Тетяна Красвітна.

Суддя у відставці, доцент кафедри кримінально-правових дисциплін Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук Сергій Риб’янець зупиниться на вивченні проблемних питань щодо розгляду кримінальних справ судом присяжних, зокрема на вимогах, які пред’являються до присяжних.

Доцент кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук Денис Голобородько особливу увагу приділить тлумаченню норм антикорупційного законодавства і особливості
Е-декларування майна, доходів, витрат і зобов’язань фінансового характеру.

Також слід зазначити, що в межах підготовки буде проведено тренінги.

Тренінг на тему: “Професійна психологічна адаптація до суддівської діяльності” проведуть судді Максим Таус і Дмитро Мовчан, суддя у відставці Галина Маймур і доцент кафедри загальної психології та патопсихології Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, кандидат психологічних наук Аліна Бунас. У ході тренінгу судді розглянуть основні методи профілактики синдрому професійного вигорання, отримають досвід застосування певних психологічних засобів саморегуляції власним психоемоційним станом.

Для проведення тренінгу на тему: “Захист права власності у світлі статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини” запрошено суддів Василя Ількова, Олександра Крижного, Ігоря Чайкіна та Ольгу Чайкіну. Під час тренінгу судді ознайомляться зі змістом та структурою статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, пройдуть первинне і фінальне тестування за допомогою клікерів. За підсумками проведення тренінгів судді отримають анкети оцінювання.

Повні тексти програм підготовки та тренінгів розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка суддів”.