Національна школа суддів України

Вивчення проблемних питань адміністративного судочинства

13–17 листопада 2017 року в місті Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку суддів окружних адміністративних судів.

Для проходження підготовки прибули 16 суддів окружних адміністративних судів  Дніпропетровської і Донецької областей.

У вступному слові директор регіонального відділення Володимир Поплавський ознайомив суддів з метою і регламентом заходу та актуальними питаннями, передбаченими програмою.

У перший день підготовки суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Олена Турова обговорила із суддями проблемні питання розмежування юрисдикції в адміністративних, господарських та цивільних спорах та новели  процесуального законодавства.

Суддя, заступник голови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Андрій Суховаров зосередив увагу на розгляді стандартів та критеріїв оцінки доказів та на вивченні підстав призначення судової експертизи в адміністративному судочинстві.

Із практикою Європейського суду з прав людини щодо застосування судами принципів адміністративного судочинства і практикою вирішення адміністративних спорів між суб’єктами владних повноважень ознайомив суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду, кандидат юридичних наук Василь Ільков.

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Ольга Лукманова звернула увагу суддів на підстави і порядок провадження за нововиявленими обставинами та правовими висновками Верховного Суду.

Окрім того, у ході підготовки професор кафедри адміністративного та митного права Університету митної справи та фінансів, доктор юридичних наук, доцент Євген Легеза розповість про поняття та особливості адміністративно-публічних послуг, європейські правові стандарти надання публічних послуг та сучасні напрями діяльності Державної міграційної служби України і шляхи вдосконалення надання адміністративних послуг у сфері громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб.

Психологічні особливості міжособистісних конфліктів та шляхи їх профілактики в колективі суду розгляне доцент кафедри загальної психології та патопсихології Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, кандидат психологічних наук Аліна Бунас.

Інтерактивну лекцію щодо особливостей проходження суддями кваліфікаційного оцінювання та обміну досвідом щодо підготовки до виконання тестів і проходження співбесіди проведе суддя Апеляційного суду Дніпропетровської області у відставці Олексій Осіян.

Актуальні питання щодо тлумачення норм антикорупційного законодавства і міжнародних стандартів з питань запобігання корупції та їх запровадження в Україні обговорить професор кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, член науково-консультативної ради Вищого адміністративного суду України Роман Миронюк.

Про основні пріоритети діяльності Ради суддів України щодо забезпечення незалежності судів і суддів та врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів у діяльності суддів розповість суддя Господарського суду Дніпропетровської області Іван Колісник.

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Олена Головко зосередить увагу та питаннях, що виникають при розгляді спорів, пов’язаних із застосуванням земельного законодавства, а також розгляне правові позиції Верховного Суду щодо цієї категорії справ.

На вивченні особливостей розгляду адміністративних спорів, пов’язаних із застосуванням податкового законодавства, зупиниться суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, кандидат юридичних наук Наталія Олефіренко.

Підготовку буде проведено із застосуванням інтерактивних лекцій із демонстраціями презентацій Power Point, проведенням тестування тощо.

Також слід зазначити, що в межах підготовки заплановано проведення двох тренінгів. Тренінг щодо захисту права власності проведуть суддя Господарського суду Дніпропетровської області Олександр Крижний, суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Сергій Уханенко і суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду, кандидат юридичних наук Ірина Верба. Під час тренінгу судді ознайомляться зі змістом та структурою статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, пройдуть письмове первинне і фінальне тестування з використанням клікерів, виконають практичні завдання.

Тренінг щодо питань психологічної адаптації до суддівської діяльності та вирішення проблем запобіганню розвитку професійного вигорання проведуть судді Максим Таус та Марина Власенко, суддя у відставці Галина Маймур, суддя, кандидат юридичних наук Дмитро Мовчан.

Після закінчення кожного з тренінгів буде проведено анкетне опитування учасників.

Повні тексти програм підготовки та тренінгів розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка суддів”.