Національна школа суддів України

Етика спілкування з особами з інвалідністю

7 червня 2019 року в місті Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України провело підготовку працівників апаратів апеляційних адміністративних судів на семінарі на тему: “Покращення рівня навиків спілкування працівників апарату суду з особами з інвалідністю”.

У семінарі взяли участь працівники апарату Третього апеляційного адміністративного суду.

Захід відкрила заступник директора регіонального відділення, кандидат наук з державного управління Алла Баштанник, яка звернула увагу учасників на важливість теми семінару в контексті налагодження комунікації працівників апаратів судів з особами з інвалідністю, які мають різні порушення здоров’я. Також Алла Баштанник ознайомила з програмою і регламентом заходу та представила викладача –  доцента кафедри загальної психології та патопсихології Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, кандидата психологічних наук Аліну Бунас.

Викладач провела диференційний аналіз учасників судового процесу, зупинилася на методах вирішення і попередження конфліктів у спілкуванні працівників апарату суду з відвідувачами і учасниками судових процесів, а також звернула увагу слухачів на правила ведення діалогу.

Під час інтерактивної лекції з використанням презентації Алла Бунас ознайомила із  загальними поняттями про осіб з інвалідністю, зупинилася на особливостях взаємодії з особами з порушеннями зору, слуху, мови, з вадами опорно-рухового апарату (маломобільними відвідувачами), з особами з психічними та інтелектуальними порушеннями.

Слухачі та слухачки переглянули відеоролик, взяли участь у дискусії та експрес-опитуванні з використанням клікерів, а також отримали від викладача корисні поради щодо етики спілкування з особами з інвалідністю.

Свої враження від участі в заході учасники висловили під час підведення підсумків семінару та під час заповнення анкети опитування.

Повний текст програми семінару розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка працівників апаратів судів”.