Національна школа суддів України

Оновлені правописні норми сучасної української мови в юридичному підстилі офіційно-ділового стилю

25 липня 2019 року Дніпровським регіональним відділенням Національної школи суддів України проведено періодичне навчання суддів місцевих та апеляційних судів з метою підвищення рівня їхньої кваліфікації на семінарі-практикумі на тему “Українське ділове мовлення. Мистецтво правового письма. Нова редакція українського правопису”.

Вітальними словами семінар-практикум відкрив директор Дніпровського регіонального відділення Олександр Мартиненко, який ознайомив учасників з метою заходу, регламентом роботи та звернув увагу на актуальність семінару-практикуму.

Перед початком заходу директор Олександр Мартиненко вручив викладачу Неоніллі Баракатовій Подяку Ректора Національної школи суддів України за високий рівень викладання у спеціальній підготовці кандидатів на посаду судді.

Під час семінару-практикуму, викладач, доцент кафедри української та іноземних мов Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидат філологічних наук, доцент Неонілла Баракатова провела навчання в режимі  інтерактивних лекцій з використанням презентацій Power Point та виконання практичних завдань по окремим блокам:

-         оновлені правописні норми сучасної української мови в юридичному підстилі офіційно-ділового стилю;

-         етикет усного й писемного мовлення як складова фахової майстерності;

-         граматичні структури мови судочинства.

Обговорення правил  уживання мовних конструкцій і виконання практичних завдань викликали у слухачів зацікавленість і активну дискусію.

По завершенню заходу проведено експрес-опитуваннями за допомогою електронної системи клікерів, що дозволило перевірити рівень знань і навичок отриманих під час семінару-практикуму.

Після завершення заходу проведено анкетне опитування учасників щодо якості та корисності проведення семінару. Кожному судді, який був присутній на заході, було вручено Сертифікат Національної школи суддів України.

Повний текст програми періодичного навчання розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України.