Національна школа суддів України

Організація роботи з питань кадрового діловодства та військового обліку в судах

7–11 жовтня 2019 року в місті Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку спеціалістів з питань персоналу місцевих (окружних) та апеляційних судів.

В. о. директора регіонального відділення, суддя у відставці, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Володимир Поплавський і заступник директора, кандидат наук з державного управління Алла Баштанник привітали слухачів, обговорили з ними очікування від підготовки, ознайомили із програмою заходу та представили викладачів.

Суддя Максим Таус під час проведення інтерактивної лекції зупиниться на основних положеннях судової реформи відповідно до Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 роки і розповість про основні положення Закону України “Про судоустрій і статус суддів”.

Правові позиції Європейського суду з прав людини, викладені в рішеннях ЄСПЛ, і практику розгляду справ про посадові злочини обговорить суддя Олександр Стрельніков.  

Доцент кафедри української та іноземних мов Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидат філологічних наук Неонілла Баракатова проведе стислий огляд основних змін у новій редакції “Українського правопису”, практичне заняття з використанням роздаткового матеріалу і експрес-опитування.

Практично значущими для спеціалістів з питань персоналу будуть інтерактивні лекції начальника відділу по роботі з персоналом Сьомого апеляційного адміністративного суду Альони Тищишиної  щодо проблемних питань проведення конкурсу на зайняття вакантних посад державних службовців, про організацію роботи щодо військового обліку та прийоми ефективної адаптації персоналу в організації.

Доцент кафедри загальної психології та патопсихології Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, кандидат психологічних наук Аліна Бунас розповість про особливості професійної невербальної поведінки, про етику спілкування працівників суду з маломобільними групами населення, надасть корисну інформацію про ефективне управління часом і структуризацію щоденних завдань.

Разом із суддею Катериною Лукіновою спеціалісти з питань персоналу обговорять і висловлять свою точку зору щодо методів прогнозування і попередження конфліктів у колективах судів, а також розглянуть основні питання діяльності органів суддівського самоврядування.  

Доцент кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук Ганна Блінова особливу увагу зверне роз’ясненню норм антикорупційного законодавства, фінансовому контролю і електронному декларуванню державних службовців.

У межах підготовки буде проведено тренінг на тему: “Надання домедичної допомоги працівниками апаратів судів”, який проведуть   інструктори з надання домедичної допомоги – старший викладач кафедри тактико-спеціальної підготовки Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук (модератор) Станіслава Миронюк  і викладач кафедри тактико-спеціальної підготовки Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, лікар Іван Кондратенко.

Викладачі проаналізують основні причини смертності та обговорять дії працівників апаратів судів під час надання домедичної допомоги постраждалим при невідкладних станах, при виявленні в потерпілого зупинки дихання та серцевої діяльності. Учасники тренінгу візьмуть участь у практичних заняттях із використанням манекенів, турнікетів, шин, плівки-клапану і бинтів, на яких вони відпрацюють практичні навички зупинки критичних кровотеч,  накладання шин при переломах кісток, надання першої допомоги потерпілим при опіках,  при ураженні електричним струмом, при виявленні в потерпілого зупинки дихання та серцевої діяльності.

Повний текст програми підготовки розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка працівників апаратів судів”.