Національна школа суддів України

Підготовка спеціалістів судової статистики місцевих та апеляційних судів

4–8 грудня 2017 року в місті Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку спеціалістів судової статистики місцевих та апеляційних судів.

Для проходження підготовки прибули 28 спеціалістів судової статистики  Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Кіровоградської областей.

Вітальними словами підготовку відкрила заступник директора регіонального відділення Алла Баштанник, яка ознайомила слухачів з програмою і регламентом підготовки.

Для проведення підготовки запрошено суддів Максима Тауса, Миколу Перекопського, Тамару Юрлагіну, Олексія Осіяна, суддів,  кандидатів юридичних наук Олександра Бульбу, Оксану Ярешко, суддю у відставці Галину Маймур, доцента кафедри української та іноземних мов Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидата філологічних наук Неоніллу Баракатову, заступника начальника відділу організаційного забезпечення діяльності суддів та судової статистики територіального управління Державної судової адміністрації України Ірину Нескоромну, інструктора з надання домедичної допомоги Івана Павлишина.

У ході підготовки судді розглянуть стан виконання вимог Закону України “Про судоустрій і статус суддів” і Закону України “Про запобігання корупції”; обговорять Європейську систему захисту прав людини та впровадження європейських стандартів з прав людини в українське судочинство, правові позиції Європейського суду з прав людини, викладені в рішеннях ЄСПЛ, які набули статусу остаточних, положення Закону України “Про судовий збір” та практику розгляду справ про посадові злочини.

Особливу увагу буде приділено розгляду функціональних обов’язків спеціалістів судової статистики, питанням підготовки та подання звітності про стан здійснення правосуддя з розгляду справ та матеріалів у порядку цивільного, кримінального, адміністративного судочинств та у справах про адміністративні правопорушення. Також слухачі отримають навички щодо надання домедичної допомоги.

Окрім того, у межах підготовки спеціалісти судової статистики візьмуть участь у семінарах на теми: “Становлення судової влади України”, “Роль і місце спеціалістів судової статистики місцевих та апеляційних судів у підвищенні рівня організації та ефективності судового процесу” та “Ділова українська мова”.

Підготовку буде проведено із застосуванням інтерактивних методів: інтерактивних лекцій із демонстраціями презентацій Power Point і відеороликів, виконанням практичних вправ і завдань тощо.

 Після закінчення заходу відбудеться анкетне опитування слухачів та вручення Сертифікатів Національної школи суддів України.

Повний текст програми підготовки розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка працівників апаратів судів”.