Національна школа суддів України

Поглиблення знань щодо прав і обов’язків дітей у сімейних правовідносинах

12 липня 2019 року в місті Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України провело семінар для працівників апарату місцевих загальних та апеляційних судів на тему: “Особливості розгляду цивільних справ за участі дітей у сімейних правовідносинах”.

Відкриваючи семінар, заступник директора Дніпровського регіонального відділення, кандидат наук з державного управління Алла Баштанник представила викладачів, ознайомила слухачів із регламентом та тематикою заходу та звернула увагу на актуальність вивчення особливостей розгляду цивільних справ за участі дітей як одного з визначальних чинників захисту прав дітей.

На початку семінару модератор Віра Гайдук провела знайомство зі слухачами та слухачками, запитала про їх очікування, окреслила мету заходу та провела вхідне тестування за допомогою електронної системи клікерів для визначення загального рівня підготовки слухачів щодо  вищезазначеної тематики.

У ході вивчення теми щодо процесуальної участі дітей при розгляді цивільних справ Віра Гайдук зосередила увагу на захисті прав дітей та їх обов’язках, розглянула особливості розгляду справ щодо визначення місця проживання дитини.

Галина Маймур розповіла про захист майнових прав дітей та детально зупинилася на процесуальних аспектах розгляду цивільних справ щодо усиновлення.

Після закінчення семінару було проведено анкетне опитування учасників щодо якості заходу та вручено сертифікати.

Повний текст програми семінару розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка працівників апаратів судів”.