Національна школа суддів України

Помічники суддів і консультанти місцевих загальних та апеляційних судів підвищують кваліфікацію

6–10 листопада 2017 року в місті Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку помічників суддів і консультантів місцевих загальних та апеляційних судів.

Для проходження підготовки прибуло 95 помічників суддів і консультантів місцевих загальних та апеляційних судів Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Кіровоградської областей.

Вітальними словами підготовку відкрили директор регіонального відділення Володимир Поплавський та заступник директора Алла Баштанник, які ознайомили слухачів із програмою заходу і регламентом.

Для проведення підготовки викладачами запрошено суддів Максима Тауса, Олександра Бульбу, Тамару Юрлагіну, Марину ВласенкоОксану Ярешко, Сергія Федоріщева, суддю у відставці Галину Маймур, заступника керівника апарату суду Оксану Бабай та інструктора з надання домедичної допомоги Івана Павлишина.

Підготовку буде проведено із застосуванням інтерактивних методів: інтерактивних лекцій із демонстраціями презентацій Power Point, переглядом відеороликів із наступним  обговоренням  тощо.

У ході підготовки слухачі розглянуть положення Закону України “Про судоустрій і статус суддів”; обговорять Європейську систему захисту прав людини та впровадження європейських стандартів із прав людини в українське судочинство, правові позиції Європейського суду з прав людини, викладені в рішеннях ЄСПЛ, які набули статусу остаточних; положення Закону України “Про судовий збір”.

Особливу увагу буде приділено розгляду питань щодо етичних основ судової діяльності та професійної етики працівників апарату суду, психології діяльності працівника апарату суду; питань щодо функціональних обов’язків помічника судді і посадових обов’язків консультантів та питань щодо трудової дисципліни та заходів її забезпечення, взаємодії із ЗМІ, надання домедичної допомоги працівниками апарату суду.

Також у межах підготовки слухачі візьмуть  участь у тренінгу на тему: “Написання судових рішень у цивільному і кримінальному судочинстві. Роль помічника судді у сприянні здійсненню правосуддя”. Модератором тренінгу запрошено суддю у відставці Вікторію Міхеєву, а тренером – суддю у відставці Вікторію Васецьку. Під час тренінгу слухачі виконають практичні вправи та удосконалять свої знання і навички щодо вимог, яким має відповідати судове рішення. 

 Після закінчення підготовки буде проведено анкетне опитування слухачів та вручення Сертифікатів Національної школи суддів України.

Повний текст програми підготовки розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка працівників апаратів судів”.