Національна школа суддів України

Психологія діяльності працівників апарату суду

10 липня 2019 року в місті Нікополі Дніпровське регіональне відділення провело семінар для працівників апаратів місцевих загальних судів на тему: “Психологія діяльності працівників апарату суду. Покращення рівня навиків спілкування працівників апарату суду з особами з інвалідністю”.

Алла Баштанник ознайомила учасників із програмою та регламентом заходу, а також звернула увагу на важливість теми семінару в контексті налагодження міжособистісних стосунків працівників апаратів судів і здійснення ефективної комунікації з особами з інвалідністю.

Семінар провела доцент кафедри загальної психології та патопсихології Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, кандидат психологічних наук Аліна Бунас.

Під час  інтерактивної лекції з використанням презентації викладач значну увагу приділила методам попередження конфліктів у колективі, надала практичні поради щодо ефективного спілкування з відвідувачами та учасниками судових процесів та обговорила шляхи запобігання ефекту професійного вигорання.  

Після перегляду відеоролика “Уроки особливого етикету” Аліна Бунас провела зі слухачами дискусію щодо психологічних аспектів  спілкування з різними типами осіб, у тому числі спілкування з людьми з особливими потребами.

Наприкінці семінару було проведено експрес–опитування з використанням клікерів щодо питань психології діяльності працівників апарату суду та етики спілкування з особами з інвалідністю.

Свої враження від участі в заході учасники висловили усно під час підведення підсумків семінару та під час заповнення анкети опитування.