Національна школа суддів України

Секретарі судових засідань опановують тонкощі та особливості ефективної роботи в суді

11–15 березня 2019 року в місті Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку секретарів судових засідань окружних та апеляційних адміністративних, місцевих та апеляційних господарських судів.

Директор регіонального відділення, суддя у відставці, заслужений юрист України Олександр Мартиненко привітав слухачів із початком навчання, ознайомив із програмою підготовки та представив викладачів. Заступник директора регіонального відділення, кандидат наук з державного управління Алла Баштанник ознайомила учасників із регламентом підготовки та зупинилася на організаційних питаннях заходу.

Під час підготовки суддя Олександр Крижний розповість про  застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в національній судовій практиці, а також розгляне загальні положення Господарського процесуального кодексу України.

Доцент кафедри української та іноземних мов Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидат філологічних наук Неонілла Баракатова проведе практичне заняття щодо особливостей правопису із врахуванням змін та доповнень до сучасного ділового стилю та зосередить увагу на найбільш поширених помилках, що трапляються під час підготовки ділового листування та документів.

Суддя Максим Таус під час інтерактивної лекції зупиниться на практичних питаннях застосування Конституції України при здійсненні правосуддя.

Про відкриття провадження в адміністративній справі та підготовку справи до розгляду, про судові виклики і повідомлення, а також про докази і доказування в адміністративному судочинстві розповість суддя Ганна Кадникова.

Практично значущими для учасників підготовки будуть інтерактивні лекції судді Тамари Юрлагіної про статус секретарів судового засідання та про вимоги, що пред’являються до осіб, призначених на посади секретарів судового засідання, а також про посадові обов’язки секретаря судового засідання щодо проведення підготовчої частини судового засідання і ведення журналу судового засідання. За підсумками спілкування зі слухачами, для перевірки засвоєння знань суддя Тамара Юрлагіна проведе експрес-опитування з використанням клікерів.

Доцент кафедри загальної психології та патопсихології Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, кандидат психологічних наук Аліна Бунас розкриє актуальні питання про запобігання ефекту професійного вигорання працівників апарату суду, покращення навичок комунікації в роботі з людьми з особливими потребами, а також обговорить практичні приклади порушення етичних основ судової діяльності.

Керівник регіональної служби підтримки в Дніпропетровській області державного підприємства “Інформаційні судові системи” Сергій Овчаров під час проведення міні-лекції про використання технічних засобів у роботі суду зосередить увагу слухачів на проведенні фіксації судового процесу в режимі відеоконференції.

Доцент кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук Денис Голобородько проведе інтерактивну лекцію та експрес-опитування слухачів із використанням клікерів, обговорить відеоролик для формування антикорупційної культури державних службовців, а також зупиниться на особливостях фінансового контролю.

Суддя Олена Луніна розгляне зі слухачами актуальні питання застосування податкового законодавства після набрання чинності Податкового кодексу України.

З метою поглиблення знань щодо проблем спілкування із журналістами, які виникають під час проведення судових засідань, керівник Дніпропетровського обласного об’єднання “Адвокат”, член Ради Спілки адвокатів України Світлана Торопчина-Агалакова надасть практичні поради для здійснення ефективної комунікації з представниками ЗМІ.

Про поняття нормативно-правового акта і правового акта індивідуальної дії, про їх ознаки і класифікацію розповість суддя, кандидат юридичних наук Олег Ляшко.

Суддя Андрій Щербак поділиться зі слухачами особистим досвідом і корисною інформацією про практику розгляду земельних спорів, зокрема, стороною в яких є органи державної влади та місцевого самоврядування.

Повний текст програми підготовки розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка працівників апаратів судів”.