Національна школа суддів України

Спрощене провадження при розгляді цивільних справ – новели цивільного процесу

26 вересня 2019 року в місті Дніпрі  місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України спільно з Дніпровським апеляційним судом проведено загальноукраїнський семінар на тему: “Особливості розгляду справ у порядку спрощеного провадження”.

Завдяки системі електронної реєстрації на сайті НШСУ у заході взяли участь 80 суддів апеляційних та місцевих загальних судів з 12 областей.

Вітальними словами семінар відкрив виконувач обов’язків директора Дніпровського регіонального відділення, заслужений юрист України Володимир Поплавський, який щиро подякував суддям за участь у заході та звернув увагу на можливість отримати корисний досвід із судової практики  щодо особливостей розгляду цивільних  справ у порядку спрощеного провадження. Також Володимир Поплавський ознайомив учасників із тематикою і регламентом заходу та представив викладачів.

Семінар провели голова Солонянського районного суду Дніпропетровської області Олександр Стрельников та суддя цього ж суду Наталія Щербина, суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Дмитро Парфьонов  і доцент кафедри цивільно-правових дисциплін Дніпропетровського гуманітарного університету, кандидат юридичних наук Тетяна Алфьорова.

У ході семінару було висвітлено та обговорені теми: новела процесу – спрощене провадження: правова природа, ознаки, процедура; категорія справ, що розглядаються в порядку спрощеного провадження; критерії віднесення справ до малозначних; вирішення питання (клопотання) про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження або перехід до позовного провадження; належне повідомлення сторін; строки розгляду справи; особливості розгляду справ у порядку спрощеного провадження; особливості подання заяв по суті справи; аналіз помилок, які виникають при розгляді цивільних справ у порядку спрощеного провадження; формування єдності судової практики.

У межах семінару судді прослухали інтерактивні лекції з використанням презентацій, взяли участь у “мозковому штурмі”, обговоренні судової практики у цивільних провадженнях, висловили свою думку та поділилися практичним досвідом із колегами.

На завершення заходу, з метою зворотного зв’язку, було проведено анкетне опитування учасників семінару та вручено Сертифікати Національної школи суддів України.

Повний текст програми всеукраїнського семінару розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка суддів”.