Національна школа суддів України

Удосконалення знань щодо організації роботи з документами

15–19 квітня 2019 року в місті Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку старших секретарів, секретарів, головних і провідних спеціалістів місцевих (окружних) та апеляційних судів Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Кіровоградської областей.

У вітальній промові директор Дніпровського регіонального відділення, суддя у відставці, заслужений юрист України Олександр Мартиненко  ознайомив із програмою заходу та представив викладачів. Заступник директора регіонального відділення, кандидат наук з державного управління Алла Баштанник розповіла про регламент підготовки та інтерактивні методи, які буде застосовано під час проведення занять.

Підготовку розпочне суддя Максим Таус з практичних питань застосування норм Конституції з проведення вхідного експрес-опитування та розповість про досудове врегулювання спорів за допомогою судді.

Після перегляду відеофільму суддя Олександр Крижний ознайомить слухачів із правовими позиціями Європейського суду з прав людини, викладених у рішеннях ЄСПЛ, а також зосередить увагу на проблемах розмежування юрисдикції між адміністративними, господарськими та загальними місцевими судами.

Практично значущими для учасників підготовки будуть лекції судді Катерини Лукінової, яка розповість про права та обов’язки старших секретарів, секретарів, головних і провідних спеціалістів місцевих (окружних) та апеляційних судів, а також  обговорить питання організації роботи з документами, що містять службову інформацію з грифом “Для службового користування”.

Під час інтерактивних лекцій судді Лілії Дараган слухачі поглиблять свої знання про методику оптимізації робочого часу, а також розглянуть гендерні аспекти в організації роботи суду.

Цікавою для використання в роботі буде лекція доцента кафедри загальної психології та патопсихології Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, кандидата психологічних наук Аліни Бунас, яка розгляне засоби оптимізації міжособистісних стосунків працівників апарату суду, шляхи запобігання ефекту професійного вигорання і детально зупиниться на проблемах спілкування з людьми з особливими потребами.

Суддя Вікторія Березюк обговорить питання щодо правової культури особи та проведе аналіз протиріч між положеннями Інструкції з діловодства в місцевих загальних судах, зокрема п. 29.14, та ст. 26 Кримінально-виконавчого кодексу України.

Доцент кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук Денис Голобородько зупиниться на проблемних питаннях електронного декларування доходів, конфлікті інтересів і фінансовому контролі.

Практично значущою для учасників буде інтерактивна лекція про загальні правила ведення судового діловодства в  місцевих загальних та апеляційних  судах у комп’ютерній програмі “Д-3” і складання статистичних звітів, яку проведе керівник апарату  Лілія Ткаченко.

Начальник відділу організаційного забезпечення діяльності судів та судової статистики територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області Євгенія Карпеко зосередить увагу слухачів на організації роботи суду з питань виконання Закону України “Про звернення громадян”, реєстрацію, облік та здійснення контролю за виконанням звернень громадян.

Керівник Дніпропетровського обласного об’єднання “Адвокат”, член Ради Спілки адвокатів України Світлана Торопчина-Агалакова зупиниться на проблемі взаємодії працівників апаратів судів із засобами масової інформації та заходах щодо покращення доступу громадськості до інформації про діяльність суду.

Суддя Олена Луніна розгляне напрямки реформування судової системи і зміни до законодавства.

Повний текст програми підготовки розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка працівників апаратів судів”.