Національна школа суддів України

Вивчення основних механізмів адаптації до професійної діяльності

20–24 травня 2019 року в місті Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку керівників і заступників керівників апаратів, начальників і заступників начальників структурних підрозділів місцевих та апеляційних судів  Дніпропетровської, Донецької, Кіровоградської та Запорізької областей.

З вітальною промовою виступив директор регіонального відділення, суддя у відставці, заслужений юрист України Олександр Мартиненко  та заступник директора, кандидат наук з державного управління Алла Баштанник, які представили викладачів, ознайомили з регламентом, тематикою та  програмою заходу.  

Під час підготовки суддя Максим Таус розповість про застосування норм Конституції України при здійсненні правосуддя та про особливості впровадження процедури медіації (європейський досвід).

Суддя, кандидат юридичних наук Ірина Єдаменко розпочне заняття з перегляду відеофільму про діяльність Європейського суду з прав людини та зупиниться на проблемах застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. Викладач також ознайомить слухачів із правовими позиціями Європейського суду з прав людини, викладеними у рішеннях ЄСПЛ, які набули статусу остаточних. Під час проведення інтерактивних занять Ірина Єдаменко надасть учасникам корисну інформацію про особливості судового розгляду трудових спорів, про практику вирішення спорів, що виникають при прийнятті, проходженні та звільненні з публічної служби, та про підстави для притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності.

Цікавою для використання в роботі буде лекція і практичне завдання доцента кафедри української та іноземних мов Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидата філологічних наук Неонілли Баракатової щодо удосконалення знань фонетичних, орфографічних і лексичних норм ділового мовлення. Корисну інформацію слухачі отримають під час проведеного викладачем аналізу найбільш поширених помилок і проведення експрес-опитування з використанням клікерів.

Доцент кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук Денис Голобородько розповість про антикорупційне законодавство і зосередить увагу на електронному декларуванні доходів та фінансовому контролі. Після експрес-опитування учасників щодо питань запобігання корупційним проявам викладач проведе обговорення та надасть відповіді на всі запитання.

Пізнавальним буде заняття художнього керівника Палацу студентів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Оксани Рудковської, на якому вона обговорить зі слухачами правила підготовки і ведення публічних виступів і дискусій, проведення співбесід і засідань, ведення ділових телефонних розмов. Після вирішення ситуативних вправ і завдань слухачі отримають корисні практичні поради від фахівця.

З актуальною темою про фінансово-господарську діяльність судів виступить начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області Ганна Ігнатьєва.

У ході міні-лекцій начальник відділу по роботі з персоналом Національної школи суддів України Олег Цимбалюк зосередить увагу слухачів на організації роботи кадрової служби в судах, які знаходяться у стадії ліквідації, та новоутворених місцевих (окружних) та апеляційних судах, а також ознайомить із особливостями складання та правилами ведення кадрових документів.

Начальник відділу організаційного забезпечення діяльності судів та судової статистики територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області Євгенія Карпеко розповість про специфіку роботи зі зверненнями громадян, зосередить увагу на порядку прийняття та розгляду звернень громадян і здійсненню контролю за їх розглядом.   

Також в межах підготовки буде проведено семінар-практикум на тему: “Психологічні особливості ефективного спілкування в професійній діяльності працівників апаратів судів” , який проведуть досвідчені судді-викладачі Максим Таус (модератор) і Вікторія Березюк, а також доцент кафедри загальної психології та патопсихології Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, кандидат психологічних наук Аліна Бунас.

Під час проведення семінару-практикуму учасники зможуть оволодіти навичками ефективного спілкування у професійній діяльності працівників апарату суду з урахуванням функціональних засад комунікативної компетентності.  

Під час виконання практичних вправ слухачі ознайомляться з основними механізмами адаптації до професійної діяльності, обговорять види впливу та засоби протистояння впливам, а також під керівництвом досвідчених викладачів проведуть оцінку власних комунікативних компетенцій.

Повний текст програми підготовки розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка працівників апаратів судів”.