Національна школа суддів України

Кваліфікацію підвищують помічники суддів і консультанти

22–26 лютого 2018 року в  місті Харкові місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку помічників суддів і консультантів місцевих загальних  та апеляційних судів.

Під час підготовки слухачі розглянуть окремі аспекти застосування цивільного та кримінального законодавства, питання щодо оптимізації робочого часу, методику складання проектів судових рішень тощо.

Суддя Апеляційного суду Харківської області Віктор Яцина та суддя Київського районного суду міста Харкова Наталія Якуша проведуть інтерактивне заняття у формі тренінгу з питань сімейного права. Викладачі зосередять увагу на розгляді джерел сімейного права, категорій сімейних спорів, визначенні учасників сімейних відносин.

У ході тренінгу,  який проведуть суддя Дергачівського районного суду Харківської області Євген Болибок та суддя Краснокутського районного суду Харківської області Максим Остапов, слухачі підвищать обізнаність із кримінальних проваджень у формі приватного обвинувачення та проваджень на підставі угод.

Питання щодо судового розгляду спорів про визнання правочинів недійсними висвітлять суддя Комінтернівського районного суду міста Харкова Світлана Ященко та викладач-науковий консультант Національної школи суддів України, суддя у відставці Лілія Гуцал. Під час роботи  в малих групах слухачі виконають практичні завдання, презентують свої напрацювання та обговорять спірні аспекти.

Суддя у відставці Юлія Шуліка навчить помічників суддів складанню проектів процесуальних документів та розповість про вимоги до їх  форми і змісту.

Доцент кафедри культурології Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, кандидат філологічних наук Василь Пивоваров ознайомить слухачів із правилами ділового листування та вимогами, що пред’являються до ділових документів.

Начальник відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції в Харківській області Наталя Колотілова розповість про застосування договорів про правову допомогу з іншими державами та визнання і виконання рішень іноземних судів в Україні.

Питання щодо оптимізації робочого часу та основ тайм-менеджменту розкриє голова Люботинського міського суду Харківської області Ірина Дем’яненко. 

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Олександр Кукоба проведе інтерактивне заняття щодо принципу верховенства права в рішеннях Європейського суду з прав людини та застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в національній судовій практиці.