Національна школа суддів України

Тематичні тренінги для помічників суддів

18–22 вересня 2017 року в місті Харкові місцеве  регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку помічників суддів і консультантів місцевих загальних та апеляційних судів.

Вітальними словами підготовку відкрила в. о. директора Харківського регіонального відділення Яна Шевцова, яка ознайомила слухачів із програмою заходу та підкреслила актуальність тематичних тренінгів, які увійшли до програми.

Під час тренінгу помічники суддів та консультанти підвищать обізнаність із питань європейської  системи захисту прав людини та застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в національній судовій практиці.

Проведуть тренінг суддя Харківського окружного адміністративного суду Харківської області Людмила Волкова, суддя Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Ігор Чайкін та суддя господарського суду Харківської області Тетяна Пономаренко.

Окрім того,  суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Тетяна Штих та голова Харківського районного суду Харківської області Тетяна Бобко  проведуть інтерактивне заняття на тему:  “Докази та доказування в кримінальному судочинстві”. Слухачі вирішуватимуть ситуативні завдання, переглянуть навчальний відеофільм, за допомогою клікерів відповідатимуть на тестові запитання.

Питання щодо основних вимог до написання судових рішень, сутність, поняття, цілі та адресати судового рішення висвітлять суддя Московського районного суду м. Харкова Дмитро Крівцов та суддя  Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Ольга Чайкіна. Під час роботи в малих групах слухачі виконають практичні завдання,  презентують свої напрацювання та обговорять спірні аспекти.

Кандидат психологічних наук Анастасія Горецька розповість про особливості професійної невербальної поведінки та  фізіогноміку, навчить правилам  поведінки у стресових ситуаціях та оптимізації міжособистісних стосунків.

Доцент кафедри культурології Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, кандидат філологічних наук Василь Пивоваров ознайомить слухачів із вимогами, що пред’являються до ділових документів, та правилами ділового листування.

Начальник відділу судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції у Харківській області Наталя Колотілова розповість про застосування договорів про правову допомогу з іншими державами та визнання і виконання рішень іноземних судів в Україні.