Національна школа суддів України

11 липня 2018 р. Психологічні аспекти професійної майстерності

11 липня 2018 року в місті Львові місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України проведено семінар для викладачів спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді на тему: “Психологічні аспекти професійної майстерності”.

Відкриваючи захід, директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна подякувала викладачам, які працювали в кримінальному блоці спецпідготовки, розповіла про заплановану спеціальну підготовку, кількість слухачів, зареєстрованих для проходження спеціальної підготовки, коротко охарактеризувала графік підготовки та зорієнтувала про початок викладання кримінального блоку. Також директор підкреслила важливість того, що незважаючи на реформування судової системи і навантаження, судді мають бажання викладати в Національній школі суддів України. Це, безумовно, підвищує авторитет судової влади в суспільстві. Викладач відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України Олександр Коротких розповів про  підсумки проведеної тримісячної підготовки кандидатів на посаду судді та зосередив увагу на недоліках та проблемах, з якими викладачі зіткнулися під час проведення навчання майбутніх суддів, і закликав аудиторію до плідної роботи з метою уникнення спірних питань під час проведення другого етапу спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді.

Провели цей семінар фахові психологи, спеціалісти центру “Жіночі перспективи” Світлана Бєляєва та Олена Кальбус.

Слухачі зосередили увагу на питаннях взаємодії, роботи в команді та командного обміну досвідом, попрактикували вправи для керування власними емоціями, обговорили психологічні аспекти навчання дорослих людей. Важливою частиною семінару була дискусія на тему навчальних підходів та тренерських методик підготовки такої категорії слухачів, як кандидати на посаду судді, пов’язані із цим труднощі та можливості їх вирішення.

Участь психологів у цей період виправдана та на часі, оскільки, із врахуванням плинності та змінності правових і суспільних явищ маємо одночасно підвищувати психологічну стійкість, що дозволить збільшити професійні ресурси під час роботи для розвитку судів.