Національна школа суддів України

27-28 березня 2018 р. Принцип справедливості та комунікативна раціональність

27-28 березня 2018 року в місті Львові місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить семінар для суддів місцевих судів на тему: “Авторитет судової влади: доброчесність та компетентність суддів, як основні елементи довіри до суду”.

Проректор з підготовки кадрів для судових органів Національної школи суддів України Анатолій Костенко, відкриваючи захід, підкреслив, що сформована місцевим регіональним відділенням традиція проведення семінару на задану тематику, зацікавила суддів не лише Західного регіону, але й з усієї України. Про це свідчить активна реєстрація учасників на семінар та листи з проханням погодити участь у цьому заході. Оксана Польна директор Львівського регіонального відділення розповіла, що програма заходу щоразу оновлюється, з врахуванням вимог часу та змін у законодавстві, які провокують глобальні події, зокрема, в судовій владі. Олександр Литвинов суддя Конституційного суду України подякував за запрошення і поділився власними міркуваннями щодо теми семінару і висловив очікування щодо отримання цікавої корисної інформації та низки запитань для подальших роздумів. Суддя Верховного Суду, член Ради суддів України Володимир Кравчук коротко охарактеризував зміст заходу, як такого, що покликаний зміцнити впевненість суддів та суспільства у авторитеті суду. Андрій Жук суддя Тернопільського окружного адміністративного суду, член Ради суддів України озвучив мету семінару, його завдання та сформулював цілі, яких спільно зі слухачами досягатимуть впродовж двох днів роботи. Віталій Косович завідувач кафедри теорії та філософії права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка щиро подякував за співпрацю і привернення уваги до теоретичних моментів суддівства, які тим не менш, відіграють важливу роль для становлення авторитетності суддів, як представника окремої гілки влади. Начальник Територіального управління Державної судової адміністрації України в Львівській області Віктор Дейнека висловив упевненість у майбутньому судової влади України і поділився думками щодо перспектив розвитку удосконалення в найближчому майбутньому. Директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Кметь підкреслив важливість співпраці університету зі Школою суддів та висловив сподівання на її продовження.

Упродовж двох днів семінару судді матимуть змогу спілкуватись із суддями Симаченко Лілією, Сасевичем Олександром; доцентами факультетів Львівського національного університету імені Івана Франка Різником Сергієм, заступник декана юридичного факультету, Білостоцьким Степаном, Дахнієм Андрієм; Маркусом Ролофсом радником з питань верховенства права Консультативної місії Європейського Союзу та Ураловою Ольгою психологом, психотерапевтом, волонтером Кризової психологічної служби м. Львова. До уваги слухачів буде запропоновано теми: гарантії незалежності суддів, українські корені конституціоналізму, компетентність суддів у сфері конституційного права. Учасники розглянуть історичний та соціальний аспекти авторитету суду, подискутують про питання етики судді та суспільні засоби та межі забезпечення безпеки суду. Обговорять внутрішню комунікацію судової влади та навчаться керувати стресом.

Судді розв’язуватимуть ситуативні задачі, ділитимуться досвідом та думками з приводу окремих питань. Як підсумок, наприкінці семінару, учасники дадуть усну оцінку заходу та розкажуть про те, що для них виявилось новим, а що найактуальнішим в сьогоденні.