Національна школа суддів України

Відділ спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді

Гашицький Олександр Васильович 

Начальник відділу - Гашицький Олександр Васильович

Звання:

  • Заслужений юрист України
Телефон:
+38 044 597 09 21
Факс:
+38 044 597 09 21
Електрона пошта:
candidat@nsj.gov.ua

Курси для підготовки майбутніх суддів

 

3 квітня 2017 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила добір кандидатів на посаду судді місцевого суду з урахуванням 600 прогнозованих вакантних посад суддів місцевого суду.

Відділ спеціальної підготовки активно готується до здійснення спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді. На сьогодні підготовлено та направлено для затвердження до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України проект Порядку проходження спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді, підготовлено програма та навчальний плані спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді, які мають стаж роботи на посаді помічника судді щонайменше три роки.

Відділ спеціальної підготовки розробив також проект Положення про відрядження судді для роботи в Національній школі суддів України  .

На сьогодні завершується підготовка Положення про порядок і методику оцінювання успішності виконання програми спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді, які мають стаж роботи на посаді помічника щонайменше три роки.

Спільно з координаторами блоків програми спеціальної підготовки із професійних суддів сформовані групи розробників курсів спеціальної підготовки з модулів особливостей розгляду окремих категорій справ з різних видів судочинства.

Робочими групами під керівництвом координаторів розробляється 42 курси:

ІІ “Цивільне судочинство” - 9 курсів

ІІІ “Господарське судочинство” – 5 курсів;

ІV.І “Кримінальне судочинство” - 11 курсів;

ІV.ІІ “Судочинство у справах про адміністративні правопорушення” – 7 курсів;

V “Адміністративне судочинство” - 8 курсів;

VІ “Суддівські компетенції” - 2 модулі.

Відділ спеціальної підготовки регулярно організовує проведення засідань груп розробників курсів для кандидатів на посаду судді з кожного виду судочинства та розпочав проведення апробації підготовлених курсів і тренінгів для тренерів.

У рамках виконання Плану науково–дослідної роботи готується 26 тренінгів для виконання Програми спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді, які мають стаж роботи на посаді помічника судді щонайменше три роки.

Під керівництвом начальника відділу науково–методичного забезпечення підготовки суддівського корпусу Тетяни Фулей  розроблені “Методичні рекомендації для тренерів щодо розроблення та проведення тренінгів”. Цей посібник надасть допомогу викладачам (тренерам) спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді в розробці та проведенні тренінгів відповідно до Програми спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді.

Розроблено вимоги до оформлення матеріалів курсів спеціальної підготовки в електронній формі та створено електронний ресурс для розміщення матеріалів модулів (тем) для викладачів (тренерів) спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді та на веб-сайті НШСУ створено підрозділ “На допомогу слухачам спеціальної підготовки” в розділі “Спеціальна підготовка”

З урахуванням матеріально–технічних ресурсів Національної школи суддів України спецпідготовка буде організована за єдиною уніфікованою програмою, а з огляду на очікувану кількість слухачів її проведення планується одночасно в чотирьох локаціях: Київ, Львів, Одеса Харків. Спеціальна підготовка майбутніх суддів має проводитися в групах, склад кожної з яких не буде перевищувати 25 слухачів.

Формується викладацький склад і створюється резерв для викладання з кожного модуля (теми) Програми спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді, які мають стаж роботи на посаді помічника судді щонайменше три роки в кожному з регіональних відділень, перш за все у Києві, Львові, Одесі Харкові.

За підтримки українсько–канадського проекту “Освіта суддів – для економічного розвитку” відділ підготовки викладачів (тренерів) систематично проводять тренінги для викладачів (тренерів) спеціальної підготовки щодо методики підготовки та викладання тренінгів у Національній школі суддів України.

 Відділ інформує