Національна школа суддів України

Вагомість вкладу в інституційний розвиток суддівської освіти

19 вересня 2018 року відбулася робоча зустріч  ректора Національної школи суддів України Миколи Оніщука з представниками експертної комісії Ecorys щодо оцінки Програми міжнародної допомоги Канади в Україні за період 2009 - 2018 років.

Експертна комісія оцінює питання,  пов'язані з такими ключовими проблемами як:

-         результати, яких було досягнуто міжнародними програмами допомоги Міністерства міжнародних справ Канади;

-         відповідність та гнучкість канадських програм по відношенню до змін потреб України;

-         зв’язок та координація канадських програм з іншими зацікавленими учасниками;

-         уроки, отримані при впровадженні програм та інновацій у сфері правосуддя.

Ректор Микола Оніщук відзначив, що завдяки підтримці канадського Уряду та діяльності проекту “Освіта суддів – для економічного розвитку” (2012-2017) було встановлено унікальну, тісну та плідну співпрацю НШСУ з  Національним суддівським інститутом Канади. Результатом такої співпраці є перегляд системи підготовки суддів та кандидатів на посаду судді в Україні, а також відчутна допомога у інституційному розвитку Національної школи суддів України.

Зокрема, канадський досвід втілився в зміні підходів до розробки та викладання навчальних курсів – відхід від лекційної форми до тренінгової, що відчутно вплинуло на якість підготовки кадрів для судової системи.

За сприяння канадських колег було проведено ґрунтовну підготовку суддів-тренерів, напрацьовано  методики та досвід розробки та викладання навчальних курсів, заснованих на формуванні суддівських навичок.

Важливий практичний результат мала і співпраця в розробці низки навчальних курсів, в тому числі дистанційних.

Підтримка Уряду Канади через проекти міжнародної технічної допомоги була відчутною і у питанні оснащення обладнанням та програмним забезпеченням проекту “Електронна школа”, що дає нові перспективи для розвитку вітчизняної суддівської освіти.

Ректор відмітив, що з боку міжнародного співтовариства загалом, та Уряду Канади зокрема, є розуміння того, що професіоналізм судді та суддівська освіта є одним із ключових елементів для якісних перетворень правосуддя в Україні. Микола Оніщук відмітив вагомість вкладу канадських колег у інституційний розвиток суддівської освіти в Україні та висловив сподівання на подальшу плідну та ефективну співпрацю.