Національна школа суддів України

Досягнення у сфері професійної підготовки суддів на арені щорічної конференції програми HELP

4 липня 2019 року у Страсбурзі (Франція) розпочала роботу дводенна конференція мережі програми HELP (Європейська програма для юристів з прав людини) “HELP в світлі 70-річчя Ради Європи”, організована під головуванням Франції в Комітеті міністрів Ради Європи.

Від Національної школи суддів України участь у заході беруть проректор Наталія Шукліна, начальник відділу міжнародного співробітництва Тетяна Пустовойтова та викладач-координатор відділу підготовки викладачів (тренерів) Тамара Закревська. Серед учасників конференції також і координатор програми HELP в України, начальник відділу наукових досліджень проблем судочинства та науково-методичного забезпечення суддівської освіти Національної школи суддів України Тетяна Фулей.

Щорічна конференція мережі HELP є майданчиком для обговорення можливих шляхів розвитку освіти з прав людини для представників юридичних професій, практичної імплементації європейських стандартів прав людини на національному рівні, а також посилення співпраці з цих питань між національними та міжнародними інституціями.

Робота конференції розпочалася з вітальних слів генерального директора з прав людини та верховенства права Ради Європи Крістоса Джакомопулоса, заступника постійного представника Французької Республіки в Раді Європи Себастьяна Потауфе та посла Європейського Союзу при Раді Європи, голови делегації Європейського Союзу в Раді Європи Меглени Куневи.

Президент Європейського суду з прав людини Лінос-Александре Сіціліанос виступив зі вступною промовою з нагоди 70-річчя Раді Європи та 60-річчя Європейському суду з прав людини, а керівник відділу програми  HELP Ради Європи Єва Пастрана  доповіла про досягнення програми HELP за минулий рік.

У ході конференції буде презентовано книгу “Індивідуальне застосування відповідно до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод”, нові курси програми HELP та обговорено взаємодію програми HELP з іншими компонентами Ради Європи.

Формат другого дня заходу передбачає роботу в групах.

По завершенню конференції учасникам буде представлено оновлений курс з питань захисту персональних даних та прав на конфіденційність та курс HELP з питань доступу жінок до правосуддя.

Керівник відділу програми HELP Єва Пастрана окреслить майбутні кроки та представить учасникам заходу стратегічний план на 2020 рік.