Національна школа суддів України

Основні принципи та етапи формування команди

22 квітня  2021 року Національна школа суддів України провела онлайн–тренінг для співробітників Територіального управління Служби судової охорони у Волинській області “Побудова ефективної команди”.

До команди тренерів увійшли суддя Дмитро Кратко, співробітники Служби Володимир Євграфов і Дмитро Мацишин, заступниця голови Громадської організації “Всеукраїнська асоціація судових прес–секретарів” Оксана Лисенко та працівники Національної школи суддів України Анжеліка Фарафонова, Діана Сніцаренко й Тамара Закревська.

Роботу онлайнового тренінгу розпочали Володимир Мазурок, проректор Національної школи суддів України, Володимир Євграфов, начальник управління з професійної підготовки та підвищення кваліфікації центрального органу управління Служби судової охорони, Оксана Польна, директорка Львівського регіонального відділення Національної школи суддів України.

У вступній презентації Володимир Мазурок наголосив,  що розроблення та впровадження тренінгу про побудову ефективної команди є частиною реалізації комплексної програми підготовки співробітників Служби, передбаченої Стратегією розвитку суддівської освіти України на 2021–2025 роки, яку впроваджує Національна школа суддів України. Протягом чотирьох місяців 2021 року підготовку на 39–ти заняттях пройшло майже 1000 співробітників і співробітниць Служби.

Основні принципи та етапи формування команди презентував викладач Дмитро Мацишин, який в одному зі слайдів навів слова морального авторитета Любомира Гузара про те, що лідер – це людина, яка хоче більшого, яка знає, чим обдарована, яка виступає рушієм позитивних процесів і пробуджує оточуючих бажання досягати своїх цілей.

Співробітниця інформаційно–аналітичної роботи територіального управління Служби у Волинській області Ірина Мась у своїх коментарях зазначила важливість цієї презентації для згуртованості підрозділу.

Викладач Дмитро Кратко під час своєї презентації обговорив з учасниками та учасницями заняття питання про законність наказів і розпоряджень. Він звернув увагу, що не підлягає кримінальній відповідальності особа, яка відмовилася виконувати явно кримінально протиправні накази або розпорядження.

Головна спеціалістка–психологиня Національної школи суддів України Анжеліка Фарафонова на початку своєї презентації про психологічні особливості комунікації в команді відповіла на запитання провідного спеціаліста відділу матеріально–технічного забезпечення Георгія Шараденідзе як подолати невпевненість на шляху досягнення своєї мети. Для цього, зокрема, доцільно зайнятися силовими видами спорту, а також пройти підготовку на заняттях щодо стресостійкості, які проводить відділ науково–методичного супроводження психологічної підготовки,– зазначила викладачка.

Командир комендантського взводу територіального управління Володимир Вознюк та інші учасники тренінгу взяли активну участь в обговоренні практичного завдання про виконання підрозділом Служби судового рішення про обмежений доступ представників засобів масової інформації до зали судового засідання, в якій розглядається резонансне кримінальне провадження.

Після проведення онлайн–тренінгу співробітники Служби вмітимуть належним чином організовувати та забезпечувати несення служби у приміщеннях судів та інших установ системи правосуддя; налагоджувати комунікативні зв’язки між членами команди своїх співробітників і працівниками суду під час кризових ситуацій. Для цього в ході тренінгу було проведено вирішення практичних завдань. Оволодіння теоретично–практичними особливостями злагодження команди та психологічними особливостями комунікації в команді надасть можливість нести службу більш ефективно та успішно взаємодіяти із працівниками судів.

Валентин Щокін, командир підрозділу охорони територіального управління Служби, перед завершенням тренінгу зазначив, що мети тренінгу досягнуто. Отримано навички,  як саме побудувати ефективну команду, щоб діяти злагоджено з апаратом суду. Саме цьому було присвячено остання практичне нестандартне завдання про вихід із ситуації, коли суд постановив протокольну ухвалу про обмеження допуску осіб до зали судового засідання.