Національна школа суддів України

Актуальні питання судової практики у кредитних справах

7 травня 2019 року в місті Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України провело семінар-практикум для суддів апеляційних та окружних загальних судів на тему: “Деякі питання, що виникають при розгляді справ із кредитних правовідносин”.

Вітальними словами семінар відкрив директор Дніпровського регіонального відділення Олександр Мартиненко, який наголосив, що кризова ситуація в економічному секторі нашої держави негативно вплинула на кредитні відносини, тому програма семінару залишається актуальною, оскільки продовжує збільшуватися кількість судових справ із кредитних правовідносин. Також директор ознайомив учасників із тематикою і регламентом заходу та представив викладачів.

Викладач–координатор Дмитро Парфьонов з’ясував очікування учасників від семінару.

Під час семінару судді разом із досвідченими колегами Дмитром Парфьоновим, Ганною Майною, Іриною Дубовенко, Іриною Єдаменко та Максимом Ходаківським розглянули законодавство, яке регулює цю сферу відносин, вивчили елементи кредитного договору, ознайомилися з особливостями укладення, зміни, розірвання та визнання недійсними кредитних договорів, обговорили процесуальні особливості розгляду судами кредитних спорів, розкрили проблемні питання, що виникають при розгляді справ про стягнення кредитної заборгованості, детально зупинилися на обрахуванні строків і перебігу позовної давності та обговорили з колегами актуальне питання щодо поруки як виду забезпечення виконання зобов’язань у кредитних правовідносинах.

У ході розгляду питання щодо гарантії та застави як способів забезпечення виконання у кредитних правовідносинах та іпотеки як окремого виду застави було висловлено позиції для формування єдиної судової практики з кредитних правовідносин.

Виконання суддями практичних завдань, експрес-опитування з використанням клікерів були змістовними, інформативними та важливими для використання в роботі.

Після закінчення семінару кожен суддя отримав Сертифікат Національної школи суддів України  та взяв участь в анкетному опитуванні щодо якості та корисності проведення заходу.

Повний текст програми семінару-практикуму розміщено на веб–сайті Національної школи суддів України.