Національна школа суддів України

Актуальні проблеми протидії торгівлі людьми та шляхи їх вирішення

15–16 травня 2018 року в місті Вінниці Національна школа суддів України спільно з Представництвом МОМ в Україні за сприяння Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії проводить семінар для суддів місцевих загальних та апеляційних судів Вінницької та Київської областей на тему: “Зміцнення потенціалу правоохоронних органів України в боротьбі з торгівлею людьми”.  

На семінар запрошено суддів Вінницької та Київської областей, співробітників правоохоронних органів та органів прокуратури. Вітальною промовою захід відкрила заступник Координатора Програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні Оксана Горбунова, яка представила викладачів, ознайомила слухачів з метою і навчальними цілями курсу та детально зупинилась на останніх тенденціях і напрямках протидії торгівлі людьми в Україні в рамках програм Представництва МОМ в Україні.

У ході семінару провідний науковий співробітник юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доцент, доктор юридичних наук Андрій Орлеан ознайомить учасників із кримінально-правовою характеристикою злочинів, пов’язаних із торгівлею  людьми та обставинами, що підлягають доказуванню. Викладач розповість про особливості відмежування торгівлі людьми від суміжних складів злочину та про кваліфікацію за сукупністю з іншими злочинами. Начальник відділу міжнародної комунікації  ГСУ Національної поліції  України Оксана Пустова розкриє актуальні питання досудового розслідування злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми. Головний оперуповноважений ДБЗПТЛ НП України Андрій Гаманюк та старший слідчий СУ ГУНП України в Київській області Галина Брульова зосередять увагу на сучасних тенденціях вчинення злочинів торгівлі людьми, особливостях їх виявлення та документуванні відповідно до норм КПК України. Експерт Представництва МОМ в Україні Віталій Касько розкриє важливе питання щодо міжнародного співробітництва під час кримінального провадження за фактами торгівлі людьми: використання механізмів міжнародно-правової допомоги при проведенні процесуальних дій (екстрадиція, допит шляхом проведення відео-/телефонної конференції, розшук, арешт, конфіскація майна тощо). Суддя Апеляційного суду Донецької області Любомир Никифоряк проаналізує судову практику у кримінальних провадженнях за фактами торгівлі людьми і надасть оцінку доказів та призначення судами покарань за вчинений злочин. Представники громадських організацій “Джерело надії” Алла  Студілко та “Гармонізоване суспільство” Любов Савченко ознайомлять із діяльністю громадських організацій у протидії торгівлі людьми та наданні допомоги потерпілим. Адвокат Харківської колегії адвокатів Геннадій Герасименко обговорить із суддями актуальні питання щодо захисту потерпілих у кримінальних провадженнях за фактами торгівлі людьми під час досудового слідства та судового розгляду. Керівник  ІТ відділу  Представництва МОМ в Україні Віктор Заскальний  рогляне основи  роботи в мережі Інтернет: використання знань для виявлення та документування кримінальних правопорушень, пов’язаних із торгівлею людьми.  

Після завершення семінару учасники поділяться враженнями від проведеного заходу, висловлять свої пропозиції.

Повний текст програми семінару розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка суддів”.