Національна школа суддів України

Чим більше знаєш, тим більше можеш

За освоєнням знань і навичок час швидко спливає, а стажування з вивчення практики розгляду кримінальних проваджень та у справах про адміністративні правопорушення у Святошинському районному суді міста Києва підходить до логічного завершення. Майбутні судді 15 березня 2019 року охоче поділилися з відділом спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді своїми думками та враженнями про проходження стажування, виконання індивідуальних планів стажування в цьому місцевому суді.

Слухачі та слухачки із задоволенням готують проекти процесуальних документів,  відвідують судові засідання під головуванням наставників (коучів) Вікторії Жмудь і Людмили Косик. Судді надають необхідні роз’яснення та настанови під час ознайомлення з практикою розгляду різних категорій кримінальних проваджень і справ про адміністративні правопорушення.

Майбутні судді відвідували судові засідання з розгляду проваджень щодо злочинів проти власності (крадіжки, грабежі, розбої), про порушення правил дорожнього руху, а також кримінального провадження “Вбивства людей 20 лютого 2014 року під час Євромайдану”, що мають суспільний резонанс.

Майбутні судді з неабияким інтересом відвідують судові засідання під головуванням судді Валентини Новик, яка також ділиться своїм безцінним досвідом з кандидатами та кандидатками на посади суддів, зокрема у справах про паління в заборонених місцях, несплата аліментів і невиконання батьками обов’язків щодо виховання дітей тощо.

Слухачка Оксана Сініцина зазначила, що стажування є дуже корисним у форматі, який запропонований Національною школою суддів України, оскільки дозволяє усвідомити (перевірити) здатність бути суддею. Вона вдячна за поради суддів-коучів та інших суддів, з якими познайомилася під час стажування.

Її колега Анна Карочева поділилася думками, що лише на практиці під час проходження стажування у Святошинському районному суді міста Києва вдалося опанувати деякі суттєві нюанси кримінального процесу, зокрема: вагомість якісно здійсненого підготовчого провадження як “фундамента” судового розгляду, особливості кримінального провадження на підставі угод, а також межі суддівського розсуду при призначенні покарання. Вона захоплюється професійністю та високою самоорганізацією судді Вікторії Жмудь, яка попри надмірне навантаження в суді знаходить час для професійного самовдосконалення, співробітництва із Національною школою суддів України та вдало опікується як наставниця майбутніх суддів.  ЇЇ щире бажання та вміння поділитися знаннями й досвідом зі слухачами та слухачками стимулює ще ретельніше відточувати навички та вміння для відправлення правосуддя в майбутньому.

Олена Білогруд, Оксана Овсієнко та Олександр Іщенко відмітили, що керівництво та колектив Святошинського районного суду міста Києва створили для них належні умови проходження стажування та подякували суддям  цього суду за  доброзичливість, високий професіоналізм, їхнє бажання надихати та ділитися досвідом зі слухачами та слухачками.

Кандидати та кандидатки в захваті від високопрофесійного та відвертого спілкування із суддею – наставником Вікторією Жмудь щодо вирішення складних процесуальних питань судового кримінального провадження,  її практичних поради застосування окремих новел Кримінального процесуального кодексу України та здобутих навичок ведення кримінального процесу і розгляду справ про адміністративні правопорушення.

На наступному тижні судді наставники разом із майбутніми служителями Феміди планують провести модельне судове засідання для майбутніх суддів за методичними рекомендаціями, підготовленими Національною школою суддів України для кримінального судочинства. Набуті під час стажування знання та навички будуть сприяти в підготовці проекту судового рішення на високому рівні.