Національна школа суддів України

Дотримання стандартів прав людини слідчими суддями

14 червня 2017 року в місті Харкові Національною школою суддів України у співпраці з Програмою розвитку ООН в Україні та Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини проведено апробацію тренінгу з навчального курсу на тему: “Дотримання стандартів прав людини слідчим суддею: право на свободу та особисту недоторканність”.

Учасників тренінгу привітали начальник відділу підготовки викладачів (тренерів) – радник Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук Ольга Шаповалова, директор Харківського регіонального відділення, заслужений юрист України Валентина Коржик, координатор проекту “Зміцнення потенціалу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини” Світлана Колишко, представник Інституту прикладних гуманітарних досліджень, доктор юридичних наук, професор Олександр Сердюк. У тренінгу взяли участь судді-тренери різних ланок судової
системи – суддя Оболонського районного суду м. Києва Микола Місечко, суддя Апеляційного суду Запорізької області у відставці Ольга Булейко, суддя Вугледарського міського суду Донецької області Ольга Луньова.

Зміст тренінгу складають чотири навчальних теми, які розкривають: основні гарантії забезпечення права особи на свободу та особисту недоторканність; питання обрання та продовження запобіжних заходів, пов'язаних з обмеженням свободи;  роль слідчого судді як особи, яка здійснює судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні. У процесі навчання використано інтерактивні методи  – робота з клікерами, “мозковий штурм”, модерована дискусія, робота в малих групах тощо. Особливу зацікавленість у слухачів викликала рольова гра на прикладі проведення модельного судового засідання.

Уже на липень цього року у графіку основних заходів Національної школи суддів України заплановано проведення тренінгу для тренерів з викладання начального курсу “Дотримання стандартів прав людини слідчим суддею: право на свободу та особисту недоторканність”.