Національна школа суддів України

Інформація про психолога.

У Національній школі суддів України відкрився кабінет психолога з метою надання 

консультативної психологічної допомоги суддям та працівникам апаратів судів.

Прийом проводиться анонімно за попереднім записом.

Номер телефону психолога: 067 472 23 90.

Адреса: м. Київ, вул. Жилянська, 120 А, кабінет 101. 

Інформація про психолога.

Савченко Ганна Володимирівна – кандидат психологічних наук, високопрофесійний психолог з досвідом індивідуального консультування з 2011 року. Має практичний досвід розробки та проведення тренінгів особистісного та професійного зростання, психодіагностики та психотерапії за одним з напрямків сучасної психоаналітично-орієнтованої психотерапії – символдрами. Спеціалізація цього методу – робота  з психосоматичними симптомами, що не піддаються медикаментозному лікуванню, в походженні і перебігу яких провідна роль належить впливу психотравмуючих чинників (стреси, конфлікти, кризові стани і т.д.).

З січня 2014 року була запрошена до співпраці з НШСУ як лектор («Професійне вигорання суддів», «Невербальні засоби комунікації у суді»)  та науковий співробітник, що бере участь у розробці навчальних курсів з психологічної адаптації до суддівської діяльності. Під час проведення лекцій від суддів почали надходити запити щодо можливості отримувати професійну індивідуальну психологічну допомогу. Саме тому НШСУ було організовано таку можливість і з квітня 2015 року відкрито кабінет психолога та проводяться безкоштовні психологічні консультування суддів та працівників апарату судів. У своїй діяльності психолог керується  Етичним Кодексом Психолога, затвердженим 20.12.1990 року на І Установчому з’їзді Товариства психологів України в м. Києві, що гарантує високопрофесійну та конфіденційну психологічну допомогу.

Чому люди звертаються до психолога?

Бажання жити повноцінно і радісно є здоровим і природним прагненням будь-якої людини. Хвилювання, тривоги і печалі віднімають сили від важливих справ, ускладнюють і без того непросте життя, іноді підривають саму основу буття - життєвий тонус, відчуття осмисленості та перспективи. Подолання негараздів і випробувань – це, в кінцевому рахунку, питання нашого виживання і психологічна допомога – один з ефективних у цій справі засобів. Вчасне звернення до психолога дозволить уникнути даремних, а іноді небезпечних за своїми наслідками блукань у пошуках виходу зі скрутних обставин.

Як виглядає робота з психологом?

Будь-яке спілкування з психологом, будь-то обговорення локальної ситуації або опрацювання життєвої кризи, починається в рамках психологічної консультації. Слідом за знайомством її учасники обговорюють так званий «запит» - привід, причину звернення за психологічною допомогою. Іноді запит і особливості проблемної ситуації роблять необхідним проведення серії консультацій. Підсумком консультації психолога є професійні коментарі до вашої проблемної ситуації та психологічні рекомендації. Проте мета проведення консультації зовсім не в тому, щоб психолог виголосив ті чи інші слова. Успіх цієї роботи полягає в зміні вашого стану: від  розгубленості перед подіями до впевненого розуміння проблеми та готовності активно її долати.

Допомога психолога у вигляді консультації.

Застосовна і достатня в тих випадках, коли приводом для звернення до фахівця є труднощі, які мають ситуативний характер. Психологічна консультація (або їх серія) може зорієнтувати людину в конфліктних ситуаціях, що виникли на роботі, в питаннях взаєморозуміння в  особистих стосунках, в методах виховання дитини або кращому розумінні своїх бажань. Як бачимо, проблеми можуть бути дуже різними, іноді дуже болючими. Проте, допомога психолога тут потрібна в тому форматі, в якому фахівець лише вказує на значущі орієнтири, а людина з цією інформацією впевненіше йде до своєї мети.

Допомога психолога у вигляді психотерапії.

Інша справа – ситуації, коли мають місце ті чи інші негативні симптоми, наприклад депресія, нав'язливі думки або дії, порушення сну, психосоматичні проблеми. Ці явища, порушуючи психічне функціонування, і створюють значні труднощі для повноцінного життя людини в цілому. Як правило, в подібних випадках мова йде про істотні страждання – саме вони змушують звернутися до психолога. В таких обставинах фахівець, наймовірніше, вкаже на необхідність психотерапевтичної допомоги. Психотерапія – це  більш тривала і неодмінно систематична форма психологічної допомоги. Велику роль тут відіграє рівень професійних знань і навичок психотерапевта. Але успіх психотерапії обумовлений постійністю спільних зусиль клієнта і фахівця.

Варто пам’ятати, що візит до психолога може зіграти у вашому житті велику, часом навіть несподівано величезну роль. Адже професійний психолог бачить всю систему вашого психологічного функціонування і будь-яка локальна зміна у якості особистості самої людини закономірно впливає на різні сторони її життя так, що цілісне її проживання помітно поліпшується.