Національна школа суддів України

Інформація про психолога.

У Національній школі суддів України відкрився кабінет психолога з метою надання 

консультативної психологічної допомоги суддям та працівникам апаратів судів.

Прийом проводиться анонімно за попереднім записом.

Савченко Ганна Володимирівна, начальник відділу, кандидат психологічних наук 067 472 23 90.

Маслюк Андрій Миколайович, заступник начальника, доктор психологічних наук 095-722-10-33.

Фарафонова Анжеліка Олександрівна - головний спеціаліст-психолог 050-644-62-75.


Адреса: м. Київ, вул. Жилянська, 120 А, кабінет 101. 

Інформація про психолога.

Савченко Ганна Володимирівна – кандидат психологічних наук, високопрофесійний психолог з досвідом індивідуального консультування з 2011 року. Має практичний досвід розробки та проведення тренінгів особистісного та професійного зростання, психодіагностики та психотерапії за одним з напрямків сучасної психоаналітично-орієнтованої психотерапії – символдрами. Спеціалізація цього методу – робота  з психосоматичними симптомами, що не піддаються медикаментозному лікуванню, в походженні і перебігу яких провідна роль належить впливу психотравмуючих чинників (стреси, конфлікти, кризові стани і т.д.).

З січня 2014 року була запрошена до співпраці з НШСУ як лектор («Професійне вигорання суддів», «Невербальні засоби комунікації у суді»)  та науковий співробітник, що бере участь у розробці навчальних курсів з психологічної адаптації до суддівської діяльності. Під час проведення лекцій від суддів почали надходити запити щодо можливості отримувати професійну індивідуальну психологічну допомогу. Саме тому НШСУ було організовано таку можливість і з квітня 2015 року відкрито кабінет психолога та проводяться безкоштовні психологічні консультування суддів та працівників апарату судів. У своїй діяльності психолог керується  Етичним Кодексом Психолога, затвердженим 20.12.1990 року на І Установчому з’їзді Товариства психологів України в м. Києві, що гарантує високопрофесійну та конфіденційну психологічну допомогу.

Чому люди звертаються до психолога?

Бажання жити повноцінно і радісно є здоровим і природним прагненням будь-якої людини. Хвилювання, тривоги і печалі віднімають сили від важливих справ, ускладнюють і без того непросте життя, іноді підривають саму основу буття - життєвий тонус, відчуття осмисленості та перспективи. Подолання негараздів і випробувань – це, в кінцевому рахунку, питання нашого виживання і психологічна допомога – один з ефективних у цій справі засобів. Вчасне звернення до психолога дозволить уникнути даремних, а іноді небезпечних за своїми наслідками блукань у пошуках виходу зі скрутних обставин.

Як виглядає робота з психологом?

Будь-яке спілкування з психологом, будь-то обговорення локальної ситуації або опрацювання життєвої кризи, починається в рамках психологічної консультації. Слідом за знайомством її учасники обговорюють так званий «запит» - привід, причину звернення за психологічною допомогою. Іноді запит і особливості проблемної ситуації роблять необхідним проведення серії консультацій. Підсумком консультації психолога є професійні коментарі до вашої проблемної ситуації та психологічні рекомендації. Проте мета проведення консультації зовсім не в тому, щоб психолог виголосив ті чи інші слова. Успіх цієї роботи полягає в зміні вашого стану: від  розгубленості перед подіями до впевненого розуміння проблеми та готовності активно її долати.

Допомога психолога у вигляді консультації.

Застосовна і достатня в тих випадках, коли приводом для звернення до фахівця є труднощі, які мають ситуативний характер. Психологічна консультація (або їх серія) може зорієнтувати людину в конфліктних ситуаціях, що виникли на роботі, в питаннях взаєморозуміння в  особистих стосунках, в методах виховання дитини або кращому розумінні своїх бажань. Як бачимо, проблеми можуть бути дуже різними, іноді дуже болючими. Проте, допомога психолога тут потрібна в тому форматі, в якому фахівець лише вказує на значущі орієнтири, а людина з цією інформацією впевненіше йде до своєї мети.

Допомога психолога у вигляді психотерапії.

Інша справа – ситуації, коли мають місце ті чи інші негативні симптоми, наприклад депресія, нав'язливі думки або дії, порушення сну, психосоматичні проблеми. Ці явища, порушуючи психічне функціонування, і створюють значні труднощі для повноцінного життя людини в цілому. Як правило, в подібних випадках мова йде про істотні страждання – саме вони змушують звернутися до психолога. В таких обставинах фахівець, наймовірніше, вкаже на необхідність психотерапевтичної допомоги. Психотерапія – це  більш тривала і неодмінно систематична форма психологічної допомоги. Велику роль тут відіграє рівень професійних знань і навичок психотерапевта. Але успіх психотерапії обумовлений постійністю спільних зусиль клієнта і фахівця.

Варто пам’ятати, що візит до психолога може зіграти у вашому житті велику, часом навіть несподівано величезну роль. Адже професійний психолог бачить всю систему вашого психологічного функціонування і будь-яка локальна зміна у якості особистості самої людини закономірно впливає на різні сторони її життя так, що цілісне її проживання помітно поліпшується.