Національна школа суддів України

Коучиг – запорука професійності майбутнього судді

6 грудня 2018 року в місті Одесі Національна школа суддів України у співпраці з Проектом ЄС “Підтримка реформ з верховенства права в Україні (ПРАВО-JUSTICE)” провела тренінг для суддів, які будуть наставниками для кандидатів на посади суддів у ході стажування в місцевих господарських судах “Наставництво (коучинг) у системі формування професійних навичок майбутнього судді”.

Начальник відділу підготовки викладачів (тренерів)–радник Ольга Шаповалова, директор Одеського регіонального відділення Валерій Левенець та експерт проекту ЄС “ПРАВО-Justice” Драгомір Йорданов у своїх вітальних словах на початку тренінгу акцентували увагу на важливості інституту наставництва для підготовки кандидатів на посаду судді з метою набуття майбутніми суддями практичних навичок суддівської роботи та розуміння соціального контексту відправлення правосуддя.

Драгомір  Йорданов ознайомив присутніх із міжнародною практикою наставництва для суддів і надав практичні поради з проведення стажування колегам, які в недалекому майбутньому будуть наставниками колег, молодших за досвідом.

Суддя Михайло Вільгушинський зосередив увагу слухачів і слухачок  на програмі, положенні про стажування та наставництво (коучинг) і на особливостях оцінювання за результатами стажування.

Заступниця начальника відділу спеціальної підготовки Діана Сніцаренко запропонувала суддям переглянута відеоролик “Для чого майбутнім суддям наставники?” та провела жваву й цікаву модеровану дискусію, у ході якої слухачі та слухачки висловили свої думки та бачення про важливість роботи наставника майбутніх суддів.

Суддя Юлія Бездоля  обговорила з майбутніми коучами особливості викладання в судах актуальних питань господарського судочинства та надала поради щодо заповнення індивідуального плану стажування кандидатів на посаду судді.

Провідний науковий співробітник Андрій Маслюк  заінтересував слухачів і слухачок своєю презентацією щодо психологічних аспектів  взаємодії суддів–наставників і кандидатів на посаду судді та надав корисні поради завтрашнім коучам.

Після завершення тренінгу судді будуть уміти належним чином організовувати та забезпечувати проходження стажування кандидатами на посаду судді, а також сприяти формуванню практичних навичок роботи майбутнього судді.