Критерії гласності та відкритості судового процесу
28 лютого 2020 року в місті Львові Національна школа суддів України провела семінар для працівників апаратів судів на тему: “Забезпечення гласності та відкритості судового процесу”.
Вітальними словами семінар відкрила очільниця Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка зазначила, що гласність та відкритість судового процесу – це засадничі категорії для кожного суду та судді, оскільки ці принципи є невід’ємною ознакою прозорості діяльності судової гілки влади. “Гласність судового процесу також є основою і необхідною умовою справедливого розгляду справи незалежним і безстороннім судом, забезпеченням можливостей для захисту прав і законних інтересів осіб, які беруть участь у судовому процесі, тому суд зобов’язаний гарантувати це право”, – підсумувала керівниця регіонального відділення.
Семінар провели суддя Львівського окружного адміністративного суду Олександр Сасевич, суддя, голова Миколаївського районного суду Львівської області Володимир Павлів, фахівець-експерт із комунікацій у системі правосуддя, члена Національної спілки журналістів Ольга Давид та спеціаліст по соціальній роботі Центру “Жіночі перспективи” Олена Кальбус.
Під час занять працівники апаратів судів вивчили такі питання:
гласність як необхідний складник презумпції невинуватості;
систематизація законодавства, що відображає право на відкриті слухання в Україні та регулює взаємодію ЗМІ та громади;
забезпечення доступності, повноти та зрозумілості інформації отриманої з суду;
інформаційне лідерство суду як спосіб запобігання тиску та кризових ситуацій;
внутрішньо-особистісні конфлікти при виконанні професійних обов’язків. Управління конфліктом.