Національна школа суддів України

Мотивація як чинник підвищення професійної компетентності та кар’єрного зростання

7 грудня 2018 року в місті Києві Національна школа суддів України у співпраці з Програмою реформування сектору юстиції  “Нове правосуддя” Агентства США з міжнародного розвитку USAID і Касаційним цивільним судом провела семінар для працівників апарату Верховного Суду “Взаємодія та взаємоповага як основа вдалої адаптації”, який став черговим заходом другого етапу навчального проекту “Психологічна мотивація державних службовців – новий курс розвитку державного управління”.

Семінар провів доцент кафедри психології Київського національного торговельно–економічного університету, професор кафедри профілактики пожеж та безпеки життєдіяльності Інституту державного управління у сфері цивільного захисту Сергій Миронець.

Питання, які включені до програми семінару, орієнтовані на керівників та їх підлеглих, на побудову взаємодії та взаємоповаги, оскільки від цих складових значною мірою залежить організація такої команди, з якою можна комфортно та успішно працювати. У ході семінару працівники апарату Верховного Суду обговорювали питання щодо створення позитивного психологічного мікроклімату в колективі, а, відтак, і здатність і готовність підлеглих до ефективної професійної діяльності як індивідуально, так і в командній роботі.

Ефективне управління та повноцінне виконання посадових обов’язків державними службовцями неможливе без розуміння їх мотивів і потреб та правильного використання стимулів до праці. Саме тому в ході семінару досліджувалася мотивація як чинник підвищення професійної компетентності та кар’єрного зростання державних службовців, її місце в поліпшенні управлінської сфери, розглядалися складові мотивації, їх роль у підвищенні ефективності роботи державної служби, обговорювалося  визначення мотивації відповідно до нових сучасних реалій.

Якщо керівник прагне отримати максимальну віддачу від своїх підлеглих у досягненні певної мети чи при виконанні певного завдання, він повинен зрозуміти, які цілі має кожен з них на робочому місці, щоб забезпечити їм мотиваційні стимули. Розуміння потреб як індивідуальних, так і колективних у цілому, застосування дієвих інструментів побудови команди та виконання командної роботи, заснованих на ефективній взаємодії та взаємоповазі дає змогу досягнути найкращих результатів у виконанні завдань і функцій судових установ.

Про такі аспекти ефективної взаємодії йшлося під час інтерактивного заняття з елементами тренінгу. Учасники заходу брали активну участь у рольових іграх, метою яких було навчитися правильному реагуванню на несподівані конфліктні та стресові ситуації. Викладач Сергій Миронець поділився з присутніми також порадами щодо побудови балансної моделі життя, практичними вміннями своєчасної зміни негативних переконань і принципів на мотивуючі та позитивні.

На брифінгу учасники семінару мали можливість обмінятися своїми  думками, баченнями та особистим досвідом вирішення проблемних ситуацій, отримали відповіді на запитання та почули корисні практичні рекомендації від досвідченого фахівця з психології.