Національна школа суддів України

Основи кібербезпеки та практичні навики роботи з інформаційними системами

12 серпня 2022 року Національна школа суддів України провела для помічників та працівників апаратів місцевих та апеляційних судів онлайн–семінар “Основи кібербезпеки в судах. Робота в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі. Фіксування судового процесу технічними засобами”.

 Навчання організовано та проведено спільно Львівським, Одеським, Дніпровським регіональними відділеннями та відділом “Вінницький навчальний центр” Національної школи суддів України.

Оксана Польна, директорка Львівського регіонального відділення, відкриваючи семінар підкреслила, що з кожним роком збільшується значення технічних засобів та інструментів роботи в мережі Інтернет. Для того, щоб продовжувати якісно здійснювати судочинство слід постійно та ретельно аналізувати та застосовувати превентивні заходи щодо забезпечення безпеки, конфіденційності та цілісності інформації.

У вітальному слові директор Одеського регіонального відділення Володимир Пироговський звернув увагу на значну кількість практичних питань у програмі заходу, а також зазначив, що належна робота відеоконференцзв’язку та Єдиної судової       інформаційно-телекомунікаційної системи є особливо важливою в умовах військового стану.

Онлайн-семінар провели суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Михайло Зімін та керівник регіональної служби підтримки в Тернопільській області Державного підприємства “Інформаційні судові системи” Микола Олійник.

Серед тем, що виносились на обговорення були робота в Єдиній судовій   інформаційно-телекомунікаційної системі та фіксація судового процесу за допомогою технічних засобів через електронний кабінет. Лекторами були проаналізовані проблемні питання обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу. Належну увагу було приділено шляху усунення недоліків, допущених працівниками апаратів судів при здійсненні фіксування судового процесу технічними засобами. Учасникам були надані практичні рекомендації щодо дотримання правил безпеки під час роботи в мережі Інтернет при здійснення професійної діяльності.