Національна школа суддів України

ОЦІНКА ДОСЯГНЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ СУДОВОЇ РЕФОРМИ

3 липня 2018 року у Національній школі суддів України відбулася консультаційна зустріч з міжнародними експертами Ради Європи. Метою зустрічей експертів в органах та інституціях судової системи – є обговорення ходу і досягнень судової реформи в Україні та розвитку інституцій, зокрема, Національної школи суддів України.

Виконувачка обов’язків ректора Національної школи суддів України Наталія Шукліна окреслила основні напрямки діяльності установи та якісні зміни у системі суддівської освіти  України, які відбулися з часу розробки та запровадження національних стандартів суддівської освіти, розроблених фахівцями Школи у співпраці з європейськими експертами. Суттєву увагу було приділено окресленню науково-методичній діяльності Національної школи суддів, зокрема, роботі функціонуючого у структурі установи текстологічного центру.

Основними питаннями, які цікавили експертів Ради Європи, Лорену Бахмайер Вінтер, професора права Мадридського університету Комплутенсе, Герхарда Райснера, суддю окружного суду Флорідсдорф Австрії, Нільса Енгстада, екс-Президента Консультативної ради європейських суддів, судді апеляційного суду Халоголанд Норвегії, Ліліт Данегян-Бослер, голову відділу з реформ сектору правосуддя Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи та Андрія Кавакіна, керівника проекту Ради Європи “Підтримка виконання Україною рішень ЄСПЛ”, і які стали предметом розмови щодо діяльності НШСУ – це процедура навчання та оцінювання суддів під час проходження підготовки, добір та призначення викладачів, розробка тестових завдань для кваліфікаційного оцінювання суддів.

Під час обговорень піднімалися загальні питання щодо реалізації судової реформи, її досягнень та проблемних питань, які потребують покращення, а також оцінка рівня довіри до судової системи.

У спілкуванні з експертами також брали участь заступник директора текстологічного центру, суддя Вищого адміністративного суду України у відставці Михайло Цуркан, начальник відділу науково-методичних досліджень проблем судочинства Тетяна Фулей, начальник відділу міжнародного співробітництва Тетяна Пустовойтова.