Національна школа суддів України

Пробація у кримінальному судочинстві

24 вересня 2021 року Національна школа суддів України спільно з проєктом Пробації NORLAU та Державною установою “Центр Пробації” провела онлайн–засідання розробників курсу для суддів “Пробація в кримінальному судочинстві”.

Онлайнове засідання відкрила керівниця курсу, головний науковий співробітник відділу “Тестологічного центру” Єлизавета Ковтюк, яка наголосила на актуальності тематики згаданого курсу.

З вітальним словом виступив експерт проєкту NORLAU, норвезький керівник підрозділу прокуратури Бйорн Ларсен, який зазначив про готовність активної участі у зазначеному навчальному курсі.

В. о. начальника відділу підготовки викладачів (тренерів) Тамара Закревська зазначила про актуальність цього курсу та результати проведення апробації дистанційного курсу “Пробація в кримінальному судочинстві”.

Начальник міжнародного співробітництва Державної установи “Центр Пробації” Владислав Клиша наголосив на необхідності міжнародного досвіду та співпраці з міжнародними експертами.

Під час роботи засідання учасники обговорили питання змістовного наповнення навчального курсу, розроблення стандартизованої лекції та продовження роботи над посібником з питань пробації, статистичних даних Ради Європи, покарань щодо неповнолітніх та наповнення навчального курсу відеоматеріалами тощо.

Учасниками онлайн–засідання також були судді Катерина Середа, Лілія Карабак, від Державної Установи “Центр Пробації” – заступник директора Олена Суботенко та начальниця відділу досудової пробації Ірина Карандюк, генеральний менеджер проектів і програм благодійної організації “Вільна зона” Ірина Яковець, заступник начальника відділу науково–методичного супроводження психологічної підготовки суддів, Андрій Маслюк, наукові співробітники Олександр Кравчук та Анна Швець.

Наступна зустріч запланована на жовтень поточного року.