Національна школа суддів України

Результати та актуальні завдання співробітництва

8 листопада 2018 року ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук взяв участь у роботі щорічної координаційної платформи Програми співпраці між ЄС та Радою Європи “Партнерство заради належного врядування” для країн Східного партнерства.

 Під час заходу було представлено результати проектів Ради Європи та Європейського Союзу для країн Східного партнерства, включаючи Україну.

 Шість проектів, що реалізуються в Україні за програмою “Партнерство заради належного врядування”  у 2015-2018 роках, були спрямовані на зміцнення стандартів прав людини, захист прав національних меншин, підтримку реформ пенітенціарної системи, свободи медіа, боротьби з корупцією та забезпечення вільних і справедливих виборів.

Як відмітив ректор Національної школи суддів Микола Оніщук, у рамках співпраці з проектами ЄС було реалізовано ряд важливих для суддівської освіти та системи правосуддя ініціатив.

Так, в рамках проекту “Боротьба з корупцією в Україні” створено навчальні курси: 

  • “Судова практика при проведенні негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадженнях щодо корупційних злочинів”
  • “Особливості розгляду проваджень щодо легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом”
  • “Застосування  електронних доказів під час розгляду справ, пов’язаних із корупцією”.

 Спільно з проектом “Посилення імплементації європейських стандартів прав людини в Україні” створено навчальний курс “Запобігання та протидія дискримінації” та  дистанційні курси “Докази і доказування у кримінальному провадженні у світлі практики ЄСПЛ”  та “Трудові права у світлі практики ЄСПЛ ”.

 Враховуючи позитивні результати співробітництва, ректор висловив сподівання, що взаємодія з програмою “Партнерство заради належного врядування” у створенні нових навчальних продуктів та підвищенні інституційної спроможності суддівської освіти розвиватиметься і надалі. Зокрема, актуальною буде експертна допомога з боку ЄС та РЄ у реалізації орієнтаційного курсу для суддів новоствореного Антикорупційного суду, нових суддів Верховного Суду.

У свою чергу представники офісу Ради Європи високо оцінили результати співпраці з Національної школи суддів України та резюмували готовність до її подальшого розвитку.