Національна школа суддів України

Судді місцевих загальних судів опрацьовують актуальні питання судочинства

20–24 березня 2017 року в місті Києві Національна школа суддів України проводить підготовку суддів місцевих загальних судів.

Вітальною промовою підготовку відкрив проректор з підготовки кадрів для судових органів Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України Анатолій Костенко, який зазначив, що судді під час підготовки розглянуть актуальні питання, що передбачені програмою підготовки. Проректор наголосив, що враховуючи вимоги ст. 89 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, в межах підготовки буде проведено тренінги на теми: “Антикорупційне законодавство та практика його застосування” та “Управління часом у суддівській діяльності” з наступним оцінюванням суддів.

У перший день підготовки заступник начальника відділу підготовки викладачів (тренерів), суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у відставці, кандидат юридичних наук Галина Юровська обговорила із суддями актуальні питання застосування трудового законодавства при розгляді цивільних справ та зосередила увагу на практиці розгляду спорів щодо набуття права власності на земельні ділянки в порядку спадкування. Суддя Верховного Суду України, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Василь Гуменюк розглянув із суддями важливе питання щодо застосування цивільного законодавства при розгляді земельних спорів. Суддів зацікавив виступ судді Печерського районного суду м. Києва Ірини Кирилюк щодо особливостей розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними.

Наступні дні підготовки також будуть сприяти подальшому професійному зростанню суддів, накопиченню досвіду, опрацюванню актуальних питань суддівства та опануванню мистецтвом бути суддею. Практично значущим буде виступ судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Наталії Марчук щодо доказів і доказування у кримінальному судочинстві в суді першої інстанції та практики здійснення судового контролю за досудовим слідством у світлі положень Кримінального процесуального кодексу України. Суддя Київського окружного адміністративного суду, кандидат юридичних наук Валерій Журавель зупиниться на розгляді справ про злочини проти основ національної безпеки України. Актуальною буде лекція судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, доктора юридичних наук Олега Ткачука щодо судової практики розгляду спорів, що випливають із кредитних правовідносин. Начальник відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів Національної школи суддів України, кандидат психологічних наук, доцент Юрій Ірхін зосередить увагу суддів на психологічних аспектах розгляду судових справ та запобіганні розвитку професійного вигорання.

Повний текст програми підготовки розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка суддів.