Національна школа суддів України

Судді обговорюють актуальні проблеми щодо протидії торгівлі дітьми та молоддю в Україні

19–20 квітня 2017 року в місті Миколаєві Національною школою суддів України спільно з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні в рамках проекту “Протидія торгівлі дітьми та молоддю в Україні” за підтримки Міністерства  міжнародних справ Канади проведено семінар для суддів місцевих та апеляційних судів на тему: “Зміцнення потенціалу правоохоронних органів України в боротьбі з торгівлею людьми через посилення їх ролі в національному механізмі взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми”.

Вітальними словами семінар відкрили начальник відділу  підготовки суддів Національної школи суддів України, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Іван Балаклицький та заступник координатора програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні Оксана Горбунова. Для участі в семінарі запрошено суддів Херсонської та Миколаївської областей, які межують безпосередньо із зоною проведення АТО і з урахуванням уразливості місцевого населення можуть стати ключовими для вербування потенційних постраждалих з метою подальшої експлуатації в країнах Європейського Союзу.

Під час свого виступу Оксана Горбунова ознайомила учасників з останніми тенденціями та напрямками протидії торгівлі людьми в Україні. Експерт Представництва Міжнародної організації з міграції Віталій  Касько розглянув з учасниками семінару класифікацію злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, та особливості розмежування від суміжних злочинів. Експерт Представництва МОМ Михайло Андрієнко розкрив актуальні питання щодо взаємодії оперативних та слідчих підрозділів на стадії отримання, перевірки та документування  злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, з наведенням як позитивних, так і негативних прикладів взаємодії під час досудового слідства. Прокурор відділу  Генеральної прокуратури України Олександр Єгоров розповів про прокурорський нагляд за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності та досудового слідства, підтримання прокурором державного обвинувачення в судовому розгляді у кримінальних провадженнях про торгівлю людьми. Віталій Касько зосередив увагу учасників семінару на міжнародному співробітництві під час кримінального провадження за фактами торгівлі людьми: використанні механізмів міжнародно-правової допомоги при проведенні процесуальних дій (екстрадиція, допит шляхом проведення відео- або телефонної конференції, розшук,  арешт, конфіскація майна тощо). Практично значущою для суддів була робота в малих групах за фабулами кримінальних проваджень.

Теми доповідей викликали значний  інтерес у суддів, а формат доповідей сприяв їх перетворенню на жваву дискусію.

Повний текст програми семінару розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка суддів”.