Національна школа суддів України

Суддівська освіта як фактор сталих результатів судової реформи

11 липня 2018 року відбулася робоча зустріч ректора Національної школи суддів України Миколи Оніщука з представниками Проекту ЄС “Підтримка реформ з верховенства права в Україні (ПРАВО)”.

Метою зустрічі було обговорення напрямів співробітництва в розвитку суддівської освіти та процесах модернізації правосуддя.

Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук проінформував представників проекту про поточну діяльність установи у сфері підготовки суддів, кандидатів на посаду суддів, працівників апаратів судів. Для забезпечення ефективної підготовки майбутніх суддів наступного набору необхідним є створення дієвого інституту суддів-коучів, які супроводжуватимуть процеси стажування – наголосив ректор.

Окремо Микола Оніщук розповів про наукове-методичне забезпечення процесів добору та оцінювання суддів, розвиток потенціалу установи в сфері психологічної адаптації до суддівської діяльності та її психологічного супроводження.

Сторони обговорили можливості взаємодії, спрямованої на підвищення  ефективності суддівської освіти. Міжнародний експерт проекту, суддя Верховного Суду Польщі у відставці Анна Адамска та Головний міжнародний експерт Проекту ЄС "ПРАВО",  Директор Національної судової адміністрації Литви Реда Мольєне поінформували про компонент проекту, в рамках якого підтримуватиметься розвиток процедур та механізмів добору суддів. Експерти констатували, що успішне здійснення судової реформи, наближення до стандартів ЄС можливе за умови координації планів всіх інститутів правосуддя та донорської підтримки з питань впровадження реформ.

Сторони відзначили єдність в баченні, що суддівська освіта надзвичайно важлива для сталих результатів судової реформи.

Зважаючи на позитивний досвід співпраці резюмовано спільну готовність для розвитку співробітництва для утвердження верховенства права в Україні.