Національна школа суддів України

Судова практика у кримінальних провадженнях за фактами торгівлі людьми

13–14 лютого 2018 року в місті Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України спільно з представництвом Міжнародної організації (МОМ) в Україні за сприяння Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії з метою підвищення рівня кваліфікації суддів місцевих загальних судів Дніпропетровської та Запорізької областей проводить семінар на тему: “Зміцнення потенціалу правоохоронних органів України в боротьбі з торгівлею людьми”.

Для участі в семінарі запрошено представників територіальних правоохоронних органів України, слідчих та оперативних працівників Національної поліції України, прокурорів, працівників Державної прикордонної служби та представників структурних підрозділів обласних  державних адміністрацій, відповідальних за встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Із промовою щодо останніх тенденцій та напрямків протидії торгівлі людьми в рамках програм Представництва МОМ в Україні виступила заступник Координатора Програми Оксана Горбунова. Директор регіонального відділення Володимир Поплавський ознайомив учасників із регламентом заходу та представив викладачів.

Для проведення лекції щодо кваліфікації злочинів торгівлі людьми, а також щодо розмежувальних ознак злочину торгівлі людьми від суміжних складів злочину запрошено доцента Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, провідного наукового співробітника юридичного факультету, доктора юридичних наук Андрія Орлеана.

Начальник відділу міжнародної комунікації  Головного слідчого управління Національної поліції України Оксана Пустова зупиниться на актуальних питаннях щодо досудового розслідування злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми.

Про особливості взаємодії працівників оперативних підрозділів та слідчих на стадії отримання, перевірки та документування злочинів торгівлі людьми та про сучасні тенденції вчинення злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, розповість експерт Представництва МОМ в Україні Михайло Андрієнко.

Прокурор першого наглядового відділу Генеральної прокуратури України Олександр Єгоров ознайомить із проблемними аспектами забезпечення  прокурорського нагляду за додержанням законів в оперативно-розшуковій діяльності та досудовому слідстві у кримінальних провадженнях за фактами торгівлі людьми.

Експерт Представництва МОМ в Україні Віталій Касько висвітлить проблему використання механізмів міжнародно-правової допомоги при проведенні процесуальних дій, таких як екстрадиція, допит шляхом проведення відео- або телефонної конференції, розшук, арешт, конфіскація майна тощо).

Суддя Апеляційного суду Донецької області Любомир Никифоряк проведе аналіз судової практики у кримінальних провадженнях за фактами торгівлі людьми і зупиниться на проблемних питаннях щодо проведення оцінки доказів та призначення судами покарань за вчинений злочин.

Під час обговорення питання щодо захисту потерпілих у кримінальних провадженнях за фактами торгівлі людьми під час досудового слідства та судового розгляду адвокат Харківської колегії адвокатів Геннадій Герасименко наведе приклади з особистої практики.

Практично значущими для учасників семінару будуть виступи представників оперативних підрозділів та досудового слідства Головних управлінь Національної поліції у Дніпропетровській та Запорізькій областях, представників структурних підрозділів, відповідальних за встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, обласних державних адміністрацій Дніпропетровської та Запорізької областей щодо практики взаємодії з правоохоронними органами щодо надання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Цікаву і корисну інформацію судді отримають під час обговорення питання щодо діяльності громадських організацій у протидії торгівлі людьми та наданні допомоги потерпілим, яку проведуть  представник громадської організації “Промінь” Олена Моргун і представник громадської правозахисної організації “Егіда Запоріжжя” Наталія Заїкіна.

На актуальні питання щодо виявлення злочину торгівлі людьми при перетині державного кордону України зверне увагу представник Державної прикордонної служби України.

Фахівець з інформаційних технологій Представництва МОМ в Україні Віктор Заскальний підвищить обізнаність слухачів про ключові вимоги щодо захисту персональних даних і використання знань для виявлення та документування кримінальних правопорушень, пов’язаних з торгівлею людьми.

Під час семінару судді візьмуть участь у роботі малих груп, ознайомляться з фабулами кримінальних правопорушень, пов’язаних із торгівлею людьми, проведуть обговорення, отримають відповіді на всі поставлені запитання, а також поділитися думками і професійним досвідом.

За підсумками семінару відбудеться анкетування щодо якості проведення заходу і актуальності тематики.

Кожному судді, який брав участь у семінарі, буде вручено Сертифікат Національної школи суддів України.

Повний текст програм семінару розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка суддів”.