Національна школа суддів України

У фокусі уваги питання внутрішньо переміщених осіб

9 – 10 липня 2019 року у Страсбурзі за підтримки Проекту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень» перебуває делегація представників суддівського корпусу України, в тому числі переміщених суддів, та Національної школи суддів (НШСУ). У складі делегації від НШСУ - Наталія Шукліна, проректор, Михайло Цуркан, заступник директора тестологічного центру та Валерія Бабко, суддя Деснянського районного суду м. Києва, тренер НШСУ.

Тема візиту «Стандарти Ради Європи з внутрішнього переміщення», яка потребує особливої уваги суддів, що й стане предметом для обговорення упродовж двох днів візиту до Страсбургу.

На відкритті засідання виступили Режі Брійя, Спеціальний радник Генерального секретаря Ради Європи в Україні, Всеволод Князєв, Секретар Великої Палати Верховного Суду та Наталія Шукліна, проректор НШСУ. У своєму виступі пані Шукліна звернула увагу присутніх на вже розроблені та запроваджені у навчальний процес у Національній школі суддів два очних курси щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб і поділилася найближчими планами щодо розробки нового курсу для суддів «Судовий захист політичних(виборчих) прав внутрішньо переміщених осіб.

У перший день візиту члени делегації обговорять питання: роль та функції Європейського суду з прав людини, виконання рішень Європейського суду з прав людини, захист внутрішньо переміщених осіб відповідно до Європейської конвенції з прав людини та зустрінуться з Ганною Юдківською, суддею Європейського суду з прав людини від України  для обговорення питання щодо прецедентної практики Європейського суду з прав людини.

На 10 липня учасників делегації чекає насичена програма, яка розпочнеться зі слухань Великою палатою ЄСПЛ справи: Big Brother Watch та інші проти Великобританії (nos. 58170/13, 62322/14 та 24960/15). Далі учасники ознайомляться з досвідом, отриманим в Грузії та на Балканах щодо внутрішнього переміщення, з поточними реформами Європейського суду з прав людини та Наглядової Ради з прав людини та обговорять роль Консультативної ради європейських суддів у забезпеченні послідовності судової практики. Висновок №20.

Учасникам візиту буде презентовано посібник для суддів з питань внутрішнього переміщення, а також обговорено наступні кроки діяльності проекту з  керівником Проекту Ганною Христовою.