Національна школа суддів України

Верховенство права та його роль у запобіганні конфліктів і побудові миру

24 вересня 2021 року Національна школа суддів України у співпраці з Проєктом Академії Фольке Бернадотта “Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні” та громадською організацією “Всеукраїнська асоціація жінок-суддів” провела всеукраїнський семінар для суддів Верховенство права та його роль у запобіганні конфліктів і побудові миру”.

Вітальною промовою всеукраїнський семінар відкрили проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна та коордитатор  проєкту Академії Фольке Бернадотта “Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні” Юлія Седик. У своєму виступі Наталія Шукліна зазначила, що метою навчального заходу є вдосконалення професійної компетентності суддів щодо функцій верховенства права в мирному і демократичному суспільстві та в умовах конфлікту, усвідомлення важливості ролі пріоритетних принципів верховенства права в побудові миру. Також  проректор ознайомила суддів із програмою заходу.

Семінар проведено фаховою командою тренерів – суддею Верховного Суду у складі Касаційного кримінального суду, президентом громадської організації “Всеукраїнська асоціація жінок-суддів” Надією Стефанів та суддею Одеського апеляційного суду у відставці, членом правління громадської організації “Всеукраїнська асоціація жінок-суддів” Альбіною Кадегроб.

Семінар проведено у форматі інтерактивних лекцій, доповідей та їх жвавого обговорення. Судді опрацювали чотири модулі. Тренери скерували суддівську аудиторію до обговорення функції верховенства права в мирному та демократичному суспільстві, зосередили увагу на ролі верховенства права в умовах конфлікту та його ролі в побудові миру. Доповідачі також розкрили соціальні та політичні функції верховенства права та роль державних установ в умовах  конфлікту. Практично значимим було опрацювання профілактичної функції верховенства права в запобіганні конфліктів і побудові миру та визначення конкретних інструментів і можливостей застосування цих функцій для запобігання конфлікту.

Повний текст програми всеукраїнського семінару розміщено на вебсайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка суддів”.