Національна школа суддів України

Визначення юрисдикції та запобігання зловживанню процесуальними правами: досвід країн Європи

З 20 по 24 травня 2019 року в місті Києві Національна школа суддів України у співпраці з Верховним Судом та Проектом Twinning “Посилення інституційної спроможності Верховного Суду у сфері захисту прав людини на національному рівні” проводить другий етап тренінгу для працівників апарату Верховного Суду на тему: “Вирішення проблем визначення юрисдикції та запобігання зловживанню процесуальними правами: досвід країн Європи”.

Вітальними словами захід відкрила Радник Проекту Twinning “Посилення інституційної спроможності Верховного Суду у сфері захисту прав людини на національному рівні” Яутріте Бріеде, яка представила учасникам експертів тренінгу – суддю адміністративного районного суду Латвії Агріса Дрейманіса, наукових радників Верховного Суду Латвії Нору Магоне,  Олександра Потайчука та Ріхардса Гулбіса.

Метою проведення цього заходу є розширення загальної обізнаності працівників апарату Верховного Суду щодо порядку вирішення проблем визначення юрисдикції та запобігання зловживання процесуальними правами через призму практики європейських країн. На тренінгу учасники обговорять питання забезпечення єдності судової практики, різноманітність підходів до вирішення юрисдикційних спорів, порядок та особливості написання судових рішень у справах різних юрисдикцій. Експерти-викладачі поділяться досвідом застосування практики ЄСПЛ під час підготовки справ до судового розгляду, особливостями функціонування електронного суду, основами тайм-менеджменту офісу судді для забезпечення максимально ефективного здійснення правосуддя. Також тренери ознайомлять учасників із існуючими  у інших країнах процедурами та етапами підвищення кваліфікації працівників офісу судді.

У ході тренінгу учасники вивчатимуть іноземний досвід, поділяться думками, власним професійним досвідом та практикою, обговорять проблемні питання та зможуть подискутувати на найбільш актуальні теми.