Національна школа суддів України

Загальні тенденції щодо рівня довіри до судової влади

7 листопада 2018 року відбулась зустріч донорів та виконавців програм у сфері зміцнення верховенства права, організована Програмою USAID “Нове правосуддя”. 

У заході взяли участь представники Адміністрації Президента України, Ради суддів України, Міністерства юстиції України, Національного антикорупційного бюро України, вищих навчальних закладів, проектів міжнародної допомоги.Від Національної школи суддів України участь у зустрічі взяв головний науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції та бібліотечно-видавничої діяльності, к. ю. н. Олександр Кравчук.

Під час зустрічі фахівцем з моніторингу та оцінки Програми  USAID “Нове правосуддя” Томасом Вертелецьким було презентовано результати опитування громадян та правників, які є учасниками судових проваджень, але не працюють в судовій системі, щодо судової системи, судової реформи та корупції. 

Опитування було проведено у вересні та жовтні 2018 року з метою вивчення сприйняття судової системи та визначення загальних тенденцій щодо рівня довіри громадян до судової влади у порівнянні з їхньою довірою до інших гілок влади.

Голова ГО “Центр конституційних ініціатив” Сергій Різник розповів про проект “Ефективна реалізація права на конституційну скаргу в Україні”, який здійснюватиметься за підтримки Програми  USAID “Нове правосуддя”.

Після завершення обговорень доповідей, учасники зустрічі обговорили питання поточної діяльності та заплановані заходи.

Наступне засідання донорів та виконавців програм у сфері зміцнення верховенства права заплановане на початок грудня 2018 року.