Національна школа суддів України

Засідання керівної групи проекту Ради Європи "Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації і посилення системи Суспільного мовлення в Україні"

7 червня 2019 року відбулось друге засідання керівної групи проекту Ради Європи “Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації і посилення системи Суспільного мовлення в Україні”.

У заході взяли участь представники Генерального Директорату прав людини та верховенства права Ради Європи, Офісу Ради Європи в Україні, Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з дотримання інформаційних прав та представництва в Конституційному Суді України, Міністерства інформаційної політики України, Міністерства фінансів України, Національної поліції України, Комісії з журналістської етики, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України», ГО «Інститут масової інформації», ГО «Платформа прав людини», ГО «Український інститут медіа та комунікації», ГО «Центр демократії та верховенства права», проекту «StopFake», організації «Українська асоціація медіабізнесу», адвокати, науковці, міжнародні та національні експерти.

Під час засідання було обговорено питання незалежності Суспільного мовника на законодавчому рівні і підвищення його спроможності надавати збалансоване і об’єктивне висвітлення подій; зміцнення регуляторних і саморегуляторних механізмів для забезпечення збалансованого і об’єктивного висвітлення виборів та концепції нової законодавчої бази щодо політичної реклами під час виборів; проаналізовано ситуацію з безпекою журналістів, зокрема в передвиборчий період та питання підвищення захисту прав журналістів на рівні законодавства, практичних дій, а також ефективної боротьби з безкарністю нападників на журналістів.

Від Національної школи суддів України у заході взяла участь начальник відділу науково-методичного забезпечення діяльності судів та органів суддівського врядування, к. ю. н. Оксана Шамрай. У своєму виступі Оксана Шамрай розповіла присутнім про розробку Національною школою суддів України, спільно із Національною академією прокуратури України, Національною академією внутрішніх справ та проектом Ради Європи «Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні» навчального курсу для суддів «Кримінально-правовий захист професійної діяльності журналістів».

За результатами засідання учасниками погоджено заходи проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні», заплановані на липень, серпень 2019 року.