Національна школа суддів України

Завдання, що стануть індикаторами успіху

21 грудня  2016 року відбулася робоча зустріч ректора Національної школи суддів України Миколи Оніщука з представниками проекту ЄС “Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні” та представником програми USAID “Нове правосуддя”.

Метою зустрічі було обговорення можливості експертної та технічної допомоги проектів міжнародної технічної допомоги в організації навчання новопризначених суддів майбутнього Верховного Суду.


Учасниками зустрічі були: керівник проекту проекту ЄС “Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні”  Довидас Віткаускас,  міжнародний експерт Драгомир Йорданов,  національний експерт Оксана Матіяш,  радник з юридичних питань програми USAID “Нове правосуддя” Ірина Зарецька; ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, проректор  Наталія Шукліна, начальник відділу Тетяна Пустовойтова.

Ректор Національної школи суддів України представив концептуальне бачення щодо розробки та практичної реалізації спеціальної комплексної програми підготовки та підвищення кваліфікації новообраних суддів Верховного Суду.  Микола Оніщук підкреслив, що першочергово переможцям конкурсу на етапі до призначення на посаду планується допомогти у входженні у професію та отриманні відповідних фахових знань і навичок суддівської діяльності (в тому числі специфічних для Верховного Суду), з урахуванням як рівня підготовки, так і попереднього практичного досвіду.

Новообрані ж судді в перший рік роботи  проходитимуть обов’язкову тижневу підготовку, за різними програмами в залежності від спеціалізації суддів. Крім того, судді зможуть підвищити кваліфікацію за власним вибором на тематичних короткотермінових тренінгах, дистанційних курсах, тощо – відмітив ректор.

 Представники проекту ЄС “Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні” у свою чергу представили звіт "Навчання суддів майбутнього Верховного Суду".

У ході зустрічі було обговорено підходи до навчання, орієнтовні теми і терміни підготовки.

Констатувалась необхідність скоординованої взаємодії національних установ та міжнародних партнерів у питаннях розробки й проведення ознайомчого навчання для нових суддів Верховного Суду. 

Тож наразі існує  взаєморозуміння й загальна готовність до спільної роботи з метою вдалого проведення навчання та успішного початку діяльності нового Верховного Суду.