Національна школа суддів України

Електронні інструменти для системи правосуддя

25 квітня 2019 року в місті Києві відбулося розширене засідання Постійної комісії Вищої ради правосуддя з питань Єдиної судової інформаційно– телекомунікаційної системи, організоване Вищою радою правосуддя спільно із Проектом ЄС “Право-Justice”.

Засідання було проведено у форматі круглого столу та присвячено ключовим питанням створення Єдиної судової інформаційно–телекомунікаційної системи (ЄСІТС).

Вітальною промовою круглий стіл відкрили Голова Вищої ради правосуддя Володимир Говоруха та керівник Проекту ЄС “Право-Justice” Довидас Віткаускас.

Участь у роботі круглого столу брали представники органів та установ системи правосуддя, адвокати, національні та міжнародні експерти.

Володимир Говоруха звернув увагу учасників круглого столу на те, що функціонування “Електронного правосуддя” в Україні має забезпечити Єдина судова інформаційно–телекомунікаційна система, створення якої передбачено змінами до процесуальних кодексів, що набрали чинності у грудні 2017 року. ЄСІТС має функціонувати в судах, Вищій раді правосуддя, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, Державній судовій адміністрації України, їх органах та підрозділах. Таким чином буде забезпечено автоматизацію робочих процесів та оптимізацію документообігу системи правосуддя.

Проректор Володимир Мазурок за допомогою презентації розповів про участь Національної школи суддів України в розробці та запровадженні ЄСІТС, використання електронних інструментів у процесі спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді, підготовки суддів, працівників апаратів судів, а також про актуальні питання, які виникають у процесі проведення підготовки працівників системи правосуддя до запровадження ЄСІТС.

У ході проведення круглого столу його учасники та учасниці, серед яких були працівники Національної школи суддів України Вадим Філіпов, Валерій Левенець, Яна Шевцова, обговорили результати експертного аудиту поточного стану роботи ЄСІТС, пропозиції до Положення, зібрані Постійною комісією, проблематику запровадження Вищою кваліфікаційною комісією суддів України електронного суддівського досьє, ключові питання взаємодії із іншими реєстрами та базами даних тощо, а також рекомендації міжнародних експертів, які поділяться передовим досвідом запровадження “Електронного правосуддя”.