Національна школа суддів України

Скоординована взаємодія у вирішенні актуальних завдань

7 грудня 2016 року в Національній школі суддів України відбулася координаційна зустріч з представниками проектів міжнародної технічної допомоги.

Метою зустрічі було обговорення можливостей та напрямків співпраці суддівської освіти з проектами,  координація спільних зусиль у реалізації актуальних завдань.

Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук представив Концепцію підготовки новообраних суддів Верховного Суду.

Національна школа суддів України вбачає своїм завданням розробити та реалізувати на практиці спеціальну комплексну програму підготовки та підвищення кваліфікації новообраних суддів Верховного Суду. Ця програма покликана допомоги їм у входженні у професію та отриманні належних фахових знань і навичок – відмітив ректор.

Микола Оніщук детально проаналізував компоненти концепції підготовки. Першочергово планується здійснити експрес-підготовку переможців конкурсу до їх призначення на посаду судді Верховного Суду. Ця підготовка матиме добровільний характер і буде, по-суті, коротким вступом у професію.

Національна школа суддів України пропонуватиме суддям протягом першого року перебування на посаді пройти обов’язкову тижневу підготовку, яка проводитиметься за чотирма різними програмами в залежності від спеціалізації суддів. Крім того, новообрані судді зможуть підвищити кваліфікацію за власним вибором на тематичних короткотермінових тренінгах, на дистанційних курсах, а також залучатись до участі у круглих столах.

У ході зустрічі сторони обговорили змістовне наповнення компонентів програми підготовки новообраних суддів Верховного Суду. Представники проектів міжнародної технічної допомоги схвалили представлену  Концепцію підготовки новообраних суддів Верховного Суду.  Відбувся обмін думками щодо тематик підготовки, форм організації навчального процесу.

Обговорювалась можливість співпраці з розробки нових навчальних курсів для суддів.

Під час зустрічі було досягнуто попередньо домовленості з представниками проектів щодо сприяння у залученні провідних міжнародних експертів до підготовки суддів Верховного Суду.  Крім того, міжнародна технічна допомога може бути надана у формі навчальних матеріалів, професійних видань, що будуть корисними суддям для самовивчення.

У підсумку  зустрічі учасники відмітили готовність до скоординованої взаємодії у вирішенні актуальних питань, що стоять перед суддівською освітою та правосуддям.